Miksi ihmessä "saan" olla rauhassa baarissa yksin ollessani tai porukassa, mutta jos minulla on naisseuralainen minuun käydään fyysisesti käsiksi?
Mikä tekee varatusta miehestä niin paljon haluttavamman?
Mikä tekee varatusta miehestä niin paljon haluttavamman?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Yksinollessasi vaikutat epätoivoiselta naisteniskijältä, kun olet seuralaisen kanssa sinulla on suurempi itseluottamus, Etkä vaikuta itsesi tyrkyttäjältä
Yksinainen nainen ravintolassa on rohkea, itsevarma ja nykyaikainen sinkkunainen, mutta yksinainen mies epatoivoinen runkkari?
Voi tuota naisten logiikkaa.
minulla on tilanteessa kuin tilanteessa, siitä ei koskaan ole puutetta :)
Mutta miksei kahvilla tai bussissa istuva kiinnosta? En kai silloin ole tyrkyllä?
Noh, suurin osa sinkkumiehistä nyt vain on niitä...epätoivoisia runkkareita! =D
fyysisesti käsiksi...Aika rankaa on sulla sitten. Mut ehkä katsos monet naiset etsii vaan hetken huvia ja ei niitä kiinnosta seurusteletko vai et..Ja tarkoittaako se, että kun kuljet jonkun vastakkaista sukupuolta olevan kans ravintolassa sitä, et seurustelette?! Ehkä me naiset aatellaan joskus, et ootte vain kavereita. Itse en varattuja katsele, mut kysy siel paikan päällä sellaselt naiselt, et mitä se susta tahtoo, kun käsiks käy ja kysy miks hän tekee niin..
Silloin kun toinen odotta että seuralaiseni käy puuteroimassa nenäänsä ennen kuin iskee peffaani tai työntää itsensä jalkojeni väliin rupeaa hieman epäilyttämään mikä vetää puolensa.
Erityisesti kun en ole koskaan kokenut vastavaa ilman naisseuralaista. Kun lähden henkilön kanssa ravintolaan, voisi kuitenkin oletta että olen kiinnostunut siitä henkilöstä, olipa kiinnostus seksuaalista taikka ei.
Tiedän että naisetkin pitävät seksistä, minua vain ihmetyttä miksi törmään aloiteentekijöihin vain (nais)seuralaisen kanssa.
Ravintoloissa hauskinta huviani on seurata ihmisiä ja heidän käytöstään. Nämä edellä kuvat tilanteet ovat usein toistuvia huvittavia tapahtumia. Joskus olen kaverusten kuullut puhuvan keskenään "varatun" miehen iskemisestä.
Elikkä, se on vain ja ainoastaan puhdasta kilpailua ja testausta naisen viehätysvoimasta. Tällainen "munahaukka" kuvittelee olevansa viehättävämpi kuin seuralaisesi. Ei hänen ole tarkoitus saada sinua, vaan tarkoitus saada sinut jättämään seuralaisesi. Sorry, jotkut naiset ovat paskamaisia.
jälleen tähän tosiseikkaan että 100 miehestä alle 20 on naisten mielestä kiinnostavia mutta he ovat ikävä kyllä yleensä varattuja joten siksi varatuilla käy hyvä flaksi baarissa. Tämä siis jos puhutaan näin yleisesti ottamatta kantaa siihen miksi juuri silloin kun olet tyttöystäväsi kanssa liikenteessä saat huomiota mutta yksin et. Se taas johtuu varmaankin vaan joidenkin naisten v-mäisestä luonteesta ja uskomattomasta kateudesta/kilpailusta keskenään.
Mihinkähän tämä sukupuoltenvälinen epätasapaino vielä lopulta johtaa. Onkohan ihmiskunta menossa samaan suuntaa kun eläinkunta: muutaman hullu uros siittää kaikki naaraat ja meidän loppujen tehtäväksi jää puolustaa reviiriä tai hankkia ruoka/elanto. Jessus, en ihmettele miksi homo/lesbo suhteet lisääntyy koko ajan.
Siis toisin sanoen, kannattaa ilmeisesti hankkia kaunis horo seuraksi baariin, jolloin naisia riittää.. Ja katajanmarjat, rupeaa oikein kyrsimään kun joillain on noin vaikeita ongelmia, että naiset oikein käyvät käsiksi.
>kannattaa ilmeisesti hankkia kaunis horo seuraksi
Siltä se vaikuttaa.
>rupeaa oikein kyrsimään kun joillain
>on noin vaikeita ongelmia
Tämä ei ole "valituspalsta", saan kysyä naisten käyttäytymisestä "Naisen logiikka" palstalla.
Itse en ikinä kiinnitä huomiota naisen kanssa liikkuvaan mieheen; monesti kun näen hyvännäköisen miehen ja seuraavaksi huomaan jonkun naisen olevan hänen kanssaan,unohdan tämän tyypin välittömästi. Jospa tapauksessasi on ollut kyse vain sattumasta.
Kuulostaa kyllä tosi ihmeelliseltä kaikenkaikkiaan, mutta onko tämä(kin) taas todellakin luusereiden ruikutuksen arvoinen asia? Alkaa ihan suoraansanottuna kyllästyttää silitellä päätänne kun kaikesta päätellen olette ihmistyyppiä joka ei itse tee tilanteelleen yhtään mitään, itkee vaan koneen ääressä kuinka naiset ovat huoria, munahaukkoja, paskamaisia ja vittumaisia ja antaa vain väärille ihmisille vaikka teille pitäisi.
Enkä sano että tässä keskustelussa olisi vielä tällaista tyylipuhdasta luuseria ollut, mutta jos luette niin tunnistanette itsenne.
Naisten toimista ei edelleen tee älykkäämpää se, että miehetkin niin tekee, lopputulos on vain se, että kaikki käyttäytyvät typerästi. Mutta käsi sydämelle, eikö nyt ole ollut ihan AINA niin että kun miesystävä menee vessaan niin ukkoja on tunkemassa vapautuneelle paikalle välittömästi?! Ei ole mikään uusi ilmiö. Miksi kukaan ei voivottele tämän tosiasian perusteella mihin tämä maailma on ollut menossa jo ainakin yhdet kymmenen vuotta, huihuihui...
Oleellista aloituksessa oli se, että naiset jahtaavat nimenomaan varattuja miehiä. Jos mies menee baariin yksin tai miesseurassa, hän saa olla naisilta täysin rauhassa, suorastaan surullisen rauhassa. Naisseurassa baariin mennessään hän taas saa huomattavaa suosiota muilta naisilta.
Jos nainen menee baariin, miehet roikkuvat hänen lahkeissaan ihan seurasta riippumatta. Tässä on iso ero. Mihet eivät siis ole erityisen korkeasti moraalisia, kun varattujakin naisia yritetään iskeä. Naiset taas... eivät haluakaan muita kuin varattuja miehiä. Sen syytä sopii pohtia.