Minä itse yleensä kaivelen nenääni.
Gallup mitä teet liikennevaloissa
seistessäsi
242613
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Naputtelen rattia musiikin tahtiin...jakaivan nenää
Nenänkaivuuta yritän välttää :D Mut toi ratin naputtelu musiikin tahtiin on kyllä semmonen jota harrastan liikennevaloissa aina!
Mut muuten varmaan sen ratin naputtelun ohella kattelen hölmönä mitä tienoolla tapahtuu.
Laitan valmiiksi ykkösen sisään ja seuraan miten valot vaihtuu (=en jää hakemaan vaihteita kun pitäisi olla jo liikkeellä).
raavin kasseja, kaivan nenää (tuntuu olevan suosittu harrastus), avaan ikkunoita ja käännän volumet kaakkoon, räin, huutelen naisille, näytän keskaria viereisellä kaistalla ajaville ja yleensä vielä sammutan auton valojen ajaksi, sitten vihreällä alan vetämään vieteriä.
Mulla on automaatti, joten ei tartte kun vilkuilla koska vihreät leimahtaa ja saa painaa kaasua. Sillä välin on kiva silmäillä katua ylittäviä misuja, etenkin keskustassa kesäaikaan. Joskus toivois, että olis pitemmät punaset...
vilkaisen naapurien renkaat (onko kitkat vai nastat)
helsingin suurimmmassa ja nopeimmassa risteyksessä käännyn ylös Kivihakaan päin ja ihmettelen sitä hitautta millä ihmiset lähtee valoista. Tästäkin voisi ihan hyvin lähteä vetoketjuna kaksi rinnakkain, pääsisi valoista kaksinkertainen määrä autoja kerralla, mieluummin jonottavat Hämeenlinnan väylällä. Siis minä ajan edellä menevän rinnalle, jolloin takaa pääsee äkimmin seuraava, valot kun ovat tosi nopearytmiset.
kitkat on onko sulla kitkaton
Vaihdan jakopään hihnan.
jakohihnan vaihdon lisäksi kittaan edellisen liikennevalon jälkeen tulleet ruostevauriot.
jakohihnan vaihdon lisäksi kittaan edellisen liikennevalon jälkeen tulleet ruostevauriot.
...seistessäni tietysti seison (jalkaisin).
Autossa pidän autoa paikallaan jarrua painamalla (automaatti).
Minäpä lueskelen ja kirjoittelen näitä tekstejä täällä juuri punaisten liikennevalojen aikana.
...taustapeilistä, mitä takanani oleva autoilija (ja matkustajat) touhuavat. Usein saa nauraa makeasti...
Harvemmin seison liikennevaloissa. Yleensä istun lämpimässä autossani. Näin talvella saatan jopa naureskella noille liikennevaloissa seisoville paleleville ihmisille.
Minä puristan rattia rystyset valkoisena, vapisen epileptisesti ja huudan täyttä kurkkua.
Meitsi päästelee suustaan sellaista pörinää että kuola lentää lasiin. Sit kun keltaset vaihtuu niin painan kaasun pohjaan, että kone takoo rajoittimeen, ja kun vihreet vaihtuu niin samantien kytkin ylös että lähtö on kuin kilpurissa kuuluu ollakkin. :D, siinä mut jää kun type-r:n nastat puree lunta ja jäätä. Joskus tosin etupä rupeaa "hakkaamaan" tai pomppimaan, mut ei se haittaa, voima puhuu.
Käyn tarkistamassa auton keulasta, että sumarit ovat varmasti päällä, sekä lasken laskimella montako päivää on vielä leasingaikaa jäljellä.
Mulla on joka ikinen valo-odottelu kisaan valmistatumista. Täällä Hesan seudulla on koko ajan ärhäköitä kisaajia, joten yllätys on paras puolustus.
Valoissa odotellessani pistän ykkösen silmään, pidän koneen kierrokset n 3000 r:ssa, ja kytkin jo hiukan ylös. Sitten kun keltainen valo tulee niin rajusti kaasu pohjaan, kytkin ylös ja vihreän syttyessä autoni on jo suht kaukana (A3 1,8 T ABT). Yleensä rinnalla olija jää ihmettelemään. Joskus sattuu tiukka paikka (Porsche tms), pitää kisata tosissaan.
Minä taas otan jos mahdollista vasemman kaistan, ajan edelläolevan puskuriin kiinni, väläyttelen pitkiä, painan tööttiä ja huidon sitä etummaista törppöä väistämään oikealle kaistalle.
Kaikki muut seisoo valoissa hitaammin kuin minä!!!
Mietin erilaisia seksuaalitemppuja tai ratkon pälkähiä.
ja polttelen sen kaikessa rauhassa,sen jälkeen lähden polttamaan kumia.
VETELEN PIKKUPOIKIA PERSEESEEN!!!
Riippuu siitä, olenko kääntymässä vai en. Jos olen kääntymässä, mulautan vilkkua.