Miksi on niin noloa kertoa, jos suhde on alkanut netin välityksellä (vaikkapa chatin kautta)? Vai onko siinä mitään noloa? Onko ihmisillä joku ihmeen ennakkokäsitys chatissa pyörivistä hörhöistä ja ettei siellä kukaan olisi vakavalla mielellä etsimässä kumppaniaan...niin, ja kuitenkin niin moni on löytänyt sieltä sen oikean...vai onko tää chatti vielä niin uusi juttu että se vielä vähän nolottaa?
nettisuhde.öhöm?
svietta
91239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei mua ainakaan nolota pätkääkään kertoa. :o)
mun suhde alkoi teksti tv:n seuran haku sivulta,suhde toimii ja olen onnellinen.
löytyy joo mutta ne ei liity siihen onko ihminen vakavissaan etsimässä seuraa vai ei. täällä pyöriviä ihmisiä pidetään rumina ja säälittävinä kun eivät pysty/uskalla ihmissuhteita hieromaan kasvotusten. tämä ei ole siis minun mielipiteeni vaan uskon että siitä se kiikastaa. varmasti aika haihduttaa nämäkin harhaluulot. toisaalta monessa tapauksessa asia varmasti ON niin ettei todellakaan uskalla hieroa tuttavuutta muuten kuin netin kautta.
Netti on mun mielestä parempi paikka etsiä kumppania kuin esim. rafla. Silloin tutusttt ihmisen luonteeseen eikä ulkokuori vaikuta asiaan. Itse olen tavannut oman ex-tyttöystävän, nykyisen avovaimon netistä ja tuntuu, että tämän ihmisen kanssa elän niin kauan kuin hengissä ollaan! En häpeile myöntää, että olen löytynyt onnen netistä! :)
Itsekin ihastuin chattituttuun. Aluksi luonteeseen, sitten vielä ulkoiseen olemukseen. Rakastuminen tuli pian ihastuksen tilalle. Nyt ollaan asuttu kolme vuotta yhdessä. Eikä minua hävetä kertoa miten tapasimme. Päinvastoin. Netti on mielstäni todella hyvä foorumi tavata ihmisiä. Täällä tapaa sellaisiakin ihmisiä, jotka eivät tuo itseään julki baareissa. Rakastettavia, ihania tyyppejä.
jos olette onnenne löytäneet netistä mutta väkisinkin tulee mieleen kysymys että kuinka moni on tullut sokkotreffeiltä pettyneenä kun "se oli niin saatanan ruma". varmasti moni joka kehuu itseään netissä "normaalin näköiseksi" on jopa yleismaailmallisesti suohirviöitä. tottahan se on aina makuasia kuka on komea ja kaunis mutta uskon että pettymyksiä tulee enemmän kuin onnistumisia.
Löysin netin välityksellä aivan upean miehen joka arvostaa minua juuri sellaisena kuin olen. En häpeä sanoa kenellekään että suhteemme alkoi netin välityksellä, mutta monet ihmiset ovat niin vanhanaikaisia etteivät ymmärrä nykymaailman kehitystä! Omalle kohdalleni osui oikea namupala ja olen erittäin onnelinen hänestä!
Me tapasimme avomieheni kanssa netissä chatissa eikä meitä kyllä siitä hävetä kertoa!! Meistä se on niin hauska yhteensattumien summa et mielellämme kerromme siitä kaikille=)
Jopa olemme ajatelleet tulevaisuudessa laittaa hääkutsun kanteen joku hauska kuva missä tyttö ja poika naputtaa tietokoneiden äärellä ja sieltä lentää sydämiä :D Se ois söpöä =)
Tää on katsokaas tätä nykypäivää ;)
Toisin kuin kaikilla muilla keskustelun aloittajan viestiin vastanneilla, minulla on netissä tapaamisesta juuri sellainen häpeän tunne. En koskaan kerro tutuille (hyville kavereille kyllä) tavanneeni ihmisiä netistä. Tämän lisäksi tavattujen miesten kanssa olemme selittäneet kysyjille tavanneemme baarissa...
Luulen, että tämä liittyy juuri siihen käsitykseen, että netissä liikkuu vain "rumia luusereita". Luulen, että kaikki ystäväni ajattelevat noin ja oikeastaan omakin mielipiteeni on edelleen tuo, vaikka olenkin tavannut pari oikein mahtavaa tyyppiä. Eikä nuo nettijutut oikein muutenkaan sovellu tällaisen eloisan bilettäjätyypin persoonaan.