Doom metal

Sattuukoha täällä olemaan doom metalin kuuntelijoita?

Ihan uteliaisuudesta kyselen, minkä nimisiä bändejä kuuntelette? Siis, mitkä doom metal bändit ovat eniten mieleenne?
2227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllähän noitakin tulee kuunneltua vähän laidasta laitaan esim. St.Vitus (legenda) My Dying Bride(oikeesti hyvä bändi), Candlemass, Vanhempi Paradise Lost (Doomdeath aika) jonkunverran Cathedral-nimistä orkesteria myös kuullu ja digannu

Äänestä
  • St.vitus, black sabbath, cathedral, candlemass (4 ekaa). Siinä ehkä suurimmat suosikit. Lisäksi olen paraikaa tutustumassa mm. Place of skulls ja Abdullah nimisiin bändeihin, molemmat vaikuttavat ihan hyviltä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mie kirjoitti:

Sattuukoha täällä olemaan doom metalin kuuntelijoita?

Ihan uteliaisuudesta kyselen, minkä nimisiä bändejä kuuntelette? Siis, mitkä doom metal bändit ovat eniten mieleenne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu