Jos naisella on mies ja kaksi lasta, miksi hän ei pidä edes koulussa sormusta?
En ymmärrä..
male
61231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minulla mies ja neljä lasta eikä ole sormuksia osteltu,mut hyvin on pärjätty.Naapurissa ei ole kuin yksi lapsi sormukset molemmilla sota kyllä aika usein
No jos se on allerginen nikkelille jota yleensä on sormuksissa. Esim mun mutsi ja faija on ollu 20 vuotta naimisissa ja faijalla on nyt vasta sormus kädessä, kun mutsi osti lahjaks platina sormuksen. Faija siis on nikkelille allerginen.
Tai sitten tuolle naiselle ei mies eikä sormus merkitse enää rakkautta. Ovat yhdessä vain lasten takia.
Kuka sormuksia kaipaa jos rakkautta riittaa? ;)
Kaikissa ammateissa ei voi tai ei ole kovin kätevää pitää koruja, sormuksiakaan.
Jospa tämä naisen mies on avomies? He siis asuvat yhdessä, mutta eivät ole menneet naimisiin eivätkä kihloihin. Näin on ainakin enollani sekä hänen avokillaan.