kertokaas jotai tosi vauhdikkaita biisejä, jotka sopis vaikka johonkin elokuvaan (pakokohtaukseen tms.) ja niissä ei ois laulua.
ois tosi tärkeetä löytää jotai! kiitos kaikille, jotka vaivautuu auttaan.
ois tosi tärkeetä löytää jotai! kiitos kaikille, jotka vaivautuu auttaan.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Scooter-Nessaja (The Ultimate Club Mix)
Onhan siinä chorus (myös tykki) mutta menoa piisaa!
Kun kysytään "TODELLA vauhdikkaita" niin ymmärrän asian kyllä hieman toisin kuin normi-Scootteri. Mutta luultavasti kysyjä meinaa kuitenkin tätä menoa(?) koska sitä mitä minä miellän todella vauhdikkaaksi ei juuri kuule leffoissa.
kerro silti oma mielipitees "vauhdokkaasta" musasta. toi ny oli vaa esimerkki toi leffajuttu. sun ehdotukses vois sopia just siihen tarkotukseen mitä haen.
ihan scooteria en kyllä ajatellu...
Katso tuolta alempaa vastaukseni samaan kysymykseen. (Threadissa: "Hei..." Kirjoittanu: Jumputi)
Mutta jos todella vauhdikkaasta tasabiitistä puhutaan niin Harcore ja Rave genret kannattaa tarkistaa. Artisteja tosin en juurikaan tiedä kun tuollaista musiikkia en kuuntele. No Dunen Starchild on tuommoinen nopeamman puoleinen. Mutta poikkeaa kuitenkin paljon esim. tuollaisesta Oakenfoldin Dread Rockin kaltaisesta menosta.
Tuolta psy-puolelta taas löytyy tosiaan artisteja kuten: Astral Projection, Hallucinogen, Infected Mushroom, Yahel, Cosmosis, MFG, Plastikman, jne.
suuri kiitos avusta.
nuo tahtoo olla kyllä vähän sellasta jumputusta, enemmänkin automusaa. hain vähän sellasta tasasen nopeeta ja vauhdikasta, en osaa oikeen kuvailla sen paremmin, mutta sen tyyppistä mitä esimerkkejä tuossa aikasemmin jo annoin.
vieläkö keksisit jotain?
Osaisitkohan sanoa mikä ero noilla mainitsemillani ja esim. Oakenfoldin Dread Rockilla on, että noita luettelemiani voi sanoa automusaksi? Omasta mielestäni tuo Dread Rock on _hyvin_ paljon samanlaista kuin vaikkapa Astral Projection.
Sitten taas jos etsit tuota Juno Reactor vs. Don Davis klassis-kone-hässäkkää, niin tulet kyllä pettymään. Tuollainen tyyli on hyvin harvinaista lähinnä siksikin että sinfoniaorkesterin vuokraaminen on kallista. Hybridin Finished Symphony sisältää klassisia elementtejä mutta se ei kyllä ole kovin nopea. Klassikko silti.
no kiitos silti avusta.
en osaa oikein kuvailla hyvin mutta hakemani musiikki olisi ehkä sellasta tasasen nopeeta. se jumputus on siinä mielessä huono, että se muuttaa sitä rytmiä. se ei ole silloin nii vauhdikasta. jos ei löydy niin ei löydy...
arvostan todella apuasi, kiitos siitä.
hyvä että maailmassa on vielä auttaviakin ihmisiä. :)
...oli kyllä ehkä hieman huono esimerkki. lähinmpänä on ehkä tuo Juno Reactorin Mona Lisa.
siinä dread rockissa taisi olla kans sitä jumputusta.