Vanhoissa (yli 5v) ei ole mitään hienoa.Nyt kun nämä pikku-vipparit raahaavat näitä vanhoja raatoja saksan kaatikselta tänne papparaisille,niin niitä näyttää olevan jo joka nurkalla.Mersukuski on mulkku sanotaan,mutta minä sanon että ne mulkut ovat juuri niitä jotka ostavat 20t€ mesen ja sitten niillä elvistelevät liikenteessä.Nämä tyypit vielä luulevat muiden kadehtivan heidän menopelejään,vaikka monet muut ajelevat paljon kalliimmilla muun merkkisillä autoilla ja eivät huomaisi mersua ollenkaan,ellei siellä joku öykkäri hilluisi kuskin penkillä.
Mersu on hieno peli,mutta
Realisti
8888
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
... eikä niitä muitakaan premium autoja. Sen verran paljon näkyy samanlaista vekotinta toinen toisensa perässä. Itse en rekisteröi enään nykyään liikenteestä kuin poikkeuksellisen erikoiset autot. Uudenkarheat liisarit tai edustusautot eivät ole sellaisia vaikka omistajat niin kovasti itselleen uskottelisivatkin.
Jos joku sanoisi minulle vaikka töissä että "tules ny kattoon kun ostin uuden xxxxx:n yli 50000 EUR" niin kysyisin että oletkos tosissas... Eihän sellaisen bulkkiauton katseluun viitsi edes kahvitaukoa tuhrata.
Sen sijaan jos kaveri pyytäisi katsomaan vaikka 600:sta pikkufiiua (kusiaista), niin saattaisin hyvinkin lähteä ihmettelemään. Se kun on sellainen laite jolla edes vähän erottuu massasta... :)
mutta näinhän se vähän on.
Vähä oottelinki että missä vaiheessa joku haukutaan kusipääksi vain jos tykkää ajella jolllain muulla kuin Corollalla.
on.Samoin bemari.
Kyllähän mersun vanhemmat mallit ovat vielä sentään auton näköisiä, ja pitkässä juoksussa huolettomanpaa peliä kuin on esim. W124D,(vm. 1985-lähtien) tuskin suomen teiltä löytyy.
On se perkele, että halvempi auto erottuu ja pitää oikein mainita, että kalliimmalla joku toinenkin ajelee.
Kyllä se kateus jaksaa nostaa päätään, kun suomessa ollaan.
pelonsekaista kunnioitusta mersua kohtaan.Pappavainaa joskus sanoi että pitää ottaa hattu pois kun mersu menee ohi! Herää pelle! ja lykkää se -79 200d kaatopaikalle.
MERSU ON HIENO