zoom

onko kokemuksia zoom 505 II laitteesta
ja paljon maksaa
3270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siis efektilaite.. No ihan hyvähän se on, koska itselläni on sellainen. Monipuoliset ääni jne. valikoimat ja tietystihän itse voit muokata haluamallasi tavalla. Oiskohan hinta n.170euroo..

Äänestä
  • No ei todellakaan oo 170€! Pikemminkin 100€. Ihan ok. Efektit aika monipuoliset, mutta jos pistää volumet isolle ni äänenlaatu heikkenee aika paljon. Muovikuoret on huonot. Ei kestä yhtä hyvin kuin metalliset. Aloittelijalle sopiva vehje.

    Äänestä

  • Kitaristi kirjoitti:

    No ei todellakaan oo 170€! Pikemminkin 100€. Ihan ok. Efektit aika monipuoliset, mutta jos pistää volumet isolle ni äänenlaatu heikkenee aika paljon. Muovikuoret on huonot. Ei kestä yhtä hyvin kuin metalliset. Aloittelijalle sopiva vehje.

    Mula on mm. tuo Zoom 505, mutta 1-versio. Saundit ihan _hintaansa nähden_ OK ( vähän se syö saundia ), mutta pahin ongelma on kohina. Onkohan tuo kakkosversio hiljaisempi?

    -Pena

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


505 II kirjoitti:

onko kokemuksia zoom 505 II laitteesta
ja paljon maksaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu