kertopaaka tyhmälle, miksi kielilävistyksiä otetaan?
onko sillä joku symbolinen merkitys, ja jos on niin mikä.
MIKSI OTTAA KIELIKORU
10
6076
Vastaukset
- ******
Ei sillä ainakaan mitään symbolista merkitystä minulle ole.. Olen vain halunnut kyseistä korua ja kielikorusta ei ole haittaa esim. työpaikkojen haussa, haastatteluissa jne... Koska eihän se sieltä suustä näy kuten ehkä jotkin muut lävistyksen. Mutta kiva se on :) minä tykkään.
- ...
koru se on siinä missä muutkin mitä pidän. Minusta kiva, siksi otin.
- .....
suuseksin takia tietenkin, se kuula tuntuu aika mukavalta...
- Anonyymi
Looginen vastaus viimeinkin.
- helmi
Eipähän mummot ainakaan pelkää kun kadulla tulee vastaan, ei jää arpea näkyvästi, paranee nopeaa, ei tarvii töllätä sitä joka päivä peilistä ja kiva suudellessa. Eiköhän tuossa ole aika monta syytä.
- Anonyymi
Itseasiassa sama miksi joku käyttäisi anustappia käydessään kylillä, koska on kiva muttei kukaan näe. Vertauskuva tosin oli huono.
- tähti
että miks ottaa koru, joka ei ees näy?
- ...
Minulle lävistykseni ovat ihan oma juttu enkä ole ottanut niitä esitelläkseni muille. Eihän kukaan näe esim. napakoruanikaan. Kieli näkyy itse asiassa enemmän kuin se..
- ******
... kirjoitti:
Minulle lävistykseni ovat ihan oma juttu enkä ole ottanut niitä esitelläkseni muille. Eihän kukaan näe esim. napakoruanikaan. Kieli näkyy itse asiassa enemmän kuin se..
Olen samaa mieltä kanssasi
- anna
Mee lukeen lävyjen historiasta esim. www.madmaxtattoo.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155