Miten saisi pitkien kynsien aluset valkoisemmiksi, kun mulla on pitkät ja vahvat kynnet, mutta niiden aluset on kellertävät. Johtuu varmaan kynsilakanpoistoaineesta, kun likaa se ei ainakaan näy olevan..
kynnet
sun
7742
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Lakkaa kynsien päät valkoisella lakalla ja päälle joku manikyyrin viimeistelylakka. Itse löysin sellaisen halvalla Yves Rocherilta. Pääasia että viimeistelylakka on vaaleampi kuin kynsien päähän lakattu valkoinen väri. Halpa kotikonsti saada ranskalainen manikyyri :)
Mulla kans hyvät kynnet, mutta aluset on kamalan näköiset. Toki sinne tarttuu likaakin, mutta vaikka puhdistaisi/pesisi, niin kellertävät silti. Kerrohan mullekin jos keksit keinon :)
ainakin oriflamella sellainen kynä juuri tähän tarkoitukseen. Kynän kärkeä vähän kostutetaan ja "maalataan" kynnen alapuolelta valkoinen osa valkoiseksi. Itselläni on tämä kynä ja ihan hyvin toimii. Voi olla että kempparitkin myy tätä kynää, käyppä kysäisemässä. Eikä ollut kovin kallis.
Kuule ootko koklannu asetoonitonta kynsilakanpoistoainetta? Sillä pitäis jäädä kynnet ns. normin värisiks.
...aluslakkaa kun lakkat kynsiäsi?Nimittäin jos et käytä vaan levität kynsilakan suoraan kynnelle,sekin aiheuttaa kellastumista.
..jokaikinen kerta, mut mä luulenkin, et se kellastuminen johtuu huonosta kynsilakanpoistoaineesta. Oon käyttäny jotain Lidlistä ostettua kynsilakanpoistoainetta..
aivan lakasta.Aluslakka voi olla niin luirua et päästää väripigmentin kynteen!Lakanpoistoaine ei värjää kynttä,kuivattaa voi.
Tietty huono puhdistus voi jättää värit kynteen ja siitä kellastuminen.