Onko kelläkään kokemuksia itsetehdystä nenälävistyksestä? Haluaisin itse tehdä itselleni nenälävistyksen, joten olisiko mitään mitä kannataa ehdottomasti huomioida?
Kokemuksia?
....
8454
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
...että älä missään nimessä mee ittees rei'ittämään...lävistät hyvällä tuurilla jonkin suonen ja vuodat urakalla vera...
älä tollasessa asiassa ala säästämään vaan kipaise lävistäjälle
Niin, mutta kun oon 12 wee ja vanhemmat ei anna lupaa, niin pakko kai se nyt on itse yrittää rei´ittää itseään... Vai tietkö laitilassa/turussa ihmisiä jotka tekee alaikäisille ilman vanhempien lupaa lävistysiä?
Mene jo nukkumaan kun puhut itseksesi
Ihan tiedoks vaan et mä en kirjottanu tota tokaa kirjotusta!
meinaatko että vanhempasi antaa sinun pitää sitä lävistystä jos ne ei anna sitä ottaa ja miten tyytyväisiä luulet heidän olevan kun tajuavat sinun itse sorkkineen sen reiän siihen nokkaasi....kasva ja odota pari vuotta niin saat sen ihan ammattitaitoisella ihmisellä äläkä ala itseäsi rei'ittämään ihan miten sattuu ja tietämättä asiasta yhtään mitään. satutat vaan ittes.
toisissa liikkeissä ei tehdä lävistyksiä edes vanhempien luvalla alle 15 vuotiaille.
no nenään en menis ainakaan minä ite tekemään...sattu niin pirusti kun kävin sen teettämässä... noo se kipukin on taas aika yksilöllistä.. on pari kaveriani tehny ite ja ei kuulemma tuntunu missään... :)
no minun mielipide on kyllä että tee ihmeessä jos tod. haluat :)
heh,pieni vahvistusryyppy auttaa! ;)
ei ole vaaraa saada aidsia tai hepatiittia likaisista neuloista, jos ite teet. onhan sitä reikiä tehty kautta aikojen. Ite tein neulalla korvaan joskus, eikä tulehtunut. Punk aikana tehtii hakaneulalla. :o)
Yritän olla mölköttämät mitään turhaa mut olen ihan samaa mieltä et älä lähde ittees ite pistelee. Liikket on siihen erikoistunu pietä kohtuullista korvausta vastaan. Vaikka punk ajalla lävärit tehtiin ite niin ehkä liikkeiden määrä ei sillon ollut sama kuin nykyään. Ja jos en ihan sontaa puhu niin punkkareilla oli vissiin vähän periaatekin tehdä juttuja ite. Niist sun vanhemmista en nyt ottanu selvää mut jos niikseen on ettei lupaa heru, pahempaa seuraa jos teet sen ite tai luvatta.