Paleface on yäk

Sha

Onkohan muutkin huomanneet, että Paleface on itseasiassa aika hiton ärsyttävä tyyppi?? Se puhuu sitä englantiaan niiku kukaan muu ei Suomessa muka osais ko. kieltä. Aina vaan "minä minä yo yo I'm thö määän!!!" Voi ter-ve. Eilen Parisin keikalla pälli levis ku tyyppi koko ajan höpötti ihan käsittämättömän hölmöjä kliseitä mikkiin. Ja biisit on ihan surkeita, surkeet biitit ja kauhee aksentti :( Se käveleekin niiku ois maailman suurimmat kassit.
Toivottavasti joku muukin on huomannu mikä ärsyke se on.

6

660

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • A.I

      ...ku on lyöny siltä nenän lyttyyn!

    • tinu

      Sen ääni on kamalista kamalin.. (No ainakin melkein..) En oo sille ikinä oikeen lämmenny,vaikka muuten aika paljon suomihoppia laidasta laitaan onki tullu kuunneltuu..
      Itserakas pissipää..

    • Anonyymi

      Kahdenkymmenen vuoden jälkeen on jo aikaperspektiiviä jatkaa tätä ketjua. Kuka arvasi vuonna 2004, että Palefacessa on ainesta kestosuosikiksi/ikiriesaksi Suomen kulttuurielämässä? Ei siis pelkästään rap-artistina, vaan jopa intelletkuna. Se kyllä kertonee enemmän suomalaisten kulttuuripiirien tasosta.

      • Anonyymi

        Palefacen sivistyksessä on kyllä pahoja aukkoja. Muistan Yle Teemalta viime vuosikymmenen jälkipuoliskolta keskusteluohjelman, jossa Palefacen ohella kansaa valisti ainakin kirjailija Niina Repo. Paleface sauhusi erään kerran Galileo Galileista: Galileilta oli kuulemma katkaistu kaula siksi, että hän todisti Maan pyöreäksi. Keskustelutoverit vaikuttivat hieman epäröiviltä, mutta kenestäkään heistä ei ollut kyseenalaistamaan Palefacen käsityksiä. Suomalaisen kulttuurikerman embleeminä Paleface voisi korvata naamapalmun.


    • Anonyymi

      Täysin turha tyyppi.

    • Anonyymi

      🦍💩🪰

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      164
      1683
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      152
      1291
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      217
      932
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      867
    5. 55
      766
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      737
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      725
    8. 89
      691
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      198
      637
    10. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      592
    Aihe