Parisuhteen pahin ongelma kasaantuu seksiin.
Mies ei tunne läheisyyttä ilman sexsiä.Nainen ei halua seksiä ilman läheisyyttä.
Tässä se on.
Nainen rupeaa näyttelee seksiä, saadakseen läheisyyttä. Mies menee ansaan, ja joutuu sit turvautuu vieraisiin.
Mies ei tunne läheisyyttä ilman sexsiä.Nainen ei halua seksiä ilman läheisyyttä.
Tässä se on.
Nainen rupeaa näyttelee seksiä, saadakseen läheisyyttä. Mies menee ansaan, ja joutuu sit turvautuu vieraisiin.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä tuo on tiedetty jo iät ajat. Siksi vältän parisuhdetta. En jaksa sitä kinaamista ja vänkäämistä loppuelämääni. Parempi yksin kuin tuommoisessa parisuhteessa (mikä on just niiiin tyypillistä!).
Sitä voi mieskin kaivata ihan oikeatakin hellyyttä. Haluais kokea yhdessäolon tunnetta ja nainen reagoi niin, että ottaa munasta kiinni ja alkaa imeä.
Sitte jossai vaiheessa se nainen alkaa tuntua jo joltain vieraalta, joka välillä ottaa poskeen. Kohta tuntuu siltä, että täysin yksin, vaikka asunnossa asuu kaks ihmistä.
Sitte kun ei voi sanoa, että ollaan vaan sylikkäin. Nainen on lukenut Cosmopolitania ja tietää kyllä, että mitä se tarkottaa. Sehän tarkottaa sitä, että sillä on toinen tai se ei halua enää. Sitten riidellään tai nainen menee kostoksi vieraisiin.
Jonkun aikaa se sujuu, koska onha se ihan kiva että saa edes persettä. Siinä vaiheessa kun se nainen alkaa tuntua täysin vieraalta, niin ei edes kiihota enää. En minä ainakaan halua vieraan ihmisen kanssa seksiä harrastaa.
Tietenkin on niitä miehiä, jotka ois asiasta helevetin onnellisia. Ei tartte jutella se kans, eikä mitää lässylässyn. Se antaa pesää ja on sitte viikon hiljaa. Voi rauhassa korjata mopoa ja sitte ku taas panettaa, nii sanoo sille jotain. Siitä se tietää, että nyt on panon aika.
Tää on ihan siitä kiinni mikä tekee ihmisen onnelliseksi, mitä se toivoo kumpaniltaan ja suhteelta.
Tottakin, mut miksi teeskennellä. Miksi jatkaa parisuhdetta avioon asti jos ei yhteisesti nauti?
Mun mies haluaa ja antaa läheisyyttä ilman seksiäkin. Meillä synkkaa.
Hyvä sulle.