ihastuminen ja ruokahalu

onko teillä mitään käsitystä siitä, että miksi ruokahalu katoaa aika lailla kokonaan silloin, kun ihastuu? sen mä ymmärrän että miksi unen saanti vaikeutuu mutta tuossa ruokahaluttomuudessa ei oo mitään järkeä!
1240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuoreen tutkimuksen mukaan rakastuminen tuottaa eräänlaista elimistön omaa huumetta; vanha kansa on jo kauan tiennyt että rakastumisessa ei ole mitään "järkeä":::))) mutta upea asia kuitenkin.

Elimistö saa ravintonsa tuosta "rakastumisen huumasta", mutta se vaihe onneksi loppuu aikanaan, ja oikea nälkä palaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ninja kirjoitti:

onko teillä mitään käsitystä siitä, että miksi ruokahalu katoaa aika lailla kokonaan silloin, kun ihastuu? sen mä ymmärrän että miksi unen saanti vaikeutuu mutta tuossa ruokahaluttomuudessa ei oo mitään järkeä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu