Hyvä paikka?

Tekisi mieli ottaa tatuointi... Haluaisin, että se näyttäisi omasta ja myös muiden mielestä hyvältä; mielellään ei-kovin-iso mutta tyylikäs.
Millaista/mitä paikkaa suosittelette miehelle?

Niin, tähän saa vastata kyllä naisetkin ;-)
41038
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Miun mielestä paras paikka olis kulhin vartehen, se on vain miun mielipide.

Äänestä
  • ...ainakaan käsivarteen.Navan alle tai keskelle selkää...se näyttää paremmalta ja seksikkäämältä! Elulle vaan,että ei kai sinne "kulhin" varteen kovin isoa mahu...eikä sitä näe ku harvat ja valitut ;)

    Äänestä

paikkaa tatuoinnille/tatuoinneille miehen kropasta!

Käsivarsi on aika tavallinen paikka, mutta toimii paremmin ranne-kyynärpää-välillä, ja varsinkin jos kuva on hyvin valittu, esim. vaikka yksinkertainen musta raita, ei missään nimessä tribaali. Alavatsa on hyvä paikka, jos urheilu on kiinnostanut muutenkin kuin telkkarista katsottuna.

Pohje on erikoinen valinta miehellä, ja jakaakin mielipiteitä -rohkeudesta iso plussa. Olkapää on ehkä tylsin paikka molemmilla sukupuolilla, mutta niska on jo huomattavasti kiinnostavampi paikka. Rystysistä tulee jotenkin mieleen linnakundit, sukupuolielimien tatuointi tai lävistely ei ehkä kaikkia innosta, ja tässä mielessä joudut ehkä ajattelemaan tulevaa/nykyistä kumppaniasikin.

Oma suosikkipaikka miehen tatskalle on kylki, josta isompi kuva voi levitä etupuolellekin vatsan tai kylkiluitten päälle, nam! (ja nämä kaikki olivat tietty henk.koht. mielipiteitä, joten herneitä ei tarvitse kenenkään imaista nenäänsä. Tatuoinnin ja sen paikan sopivuus riippuu aina ihmisestä.)

Äänestä

Taidan olla tylsä ja vanhanaikanen, mutta jos on lihaksikkaat kädet, niin ah, miten se tatuointi niitä korostaakaan tuossa olkapäässä... Niska on myös hyvä. Kerran näin yhellä miehellä tanssivan luurangon tuossa kaulassa korvan alapuolella: se oli aika jännä, mut mie vaa mietin että mahtoi sattua, kun nilkkaankin alas sattui niin pirusti :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jukka kirjoitti:

Tekisi mieli ottaa tatuointi... Haluaisin, että se näyttäisi omasta ja myös muiden mielestä hyvältä; mielellään ei-kovin-iso mutta tyylikäs.
Millaista/mitä paikkaa suosittelette miehelle?

Niin, tähän saa vastata kyllä naisetkin ;-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu