Tämä näköjään kysyttiin aikaisemmin mutta tuli niin huonoja vastauksia että päätin kysyä uudelleen,
Miehet, maistuuko naisen alapää pahalta?
Jos mies välttelee suuseksiä niin missä vika?
Jos asiaa kysyy sanoo ettei missään ole vika, tykkää kuulema tehdä mutta tekee kuitenkin tosi harvoin?
olen posliini.
Kiitos vaivannäöstäsi, sillä asia vaivaa näköjään muitakin.
Miehet, maistuuko naisen alapää pahalta?
Jos mies välttelee suuseksiä niin missä vika?
Jos asiaa kysyy sanoo ettei missään ole vika, tykkää kuulema tehdä mutta tekee kuitenkin tosi harvoin?
olen posliini.
Kiitos vaivannäöstäsi, sillä asia vaivaa näköjään muitakin.
Vastaukset 12
Vanhimmat
ei ainakaan mul oo ollu mitään valittamista kun nuolen naista, mutta se on vissiin hyvin pitkälti makuasia jos pitää siitä vai ei. tietty voit aina palkita ukkosi samalla tavalla niin eiköhän ala löytymään intoa siihenkin asiaan ;)
"Miehet, maistuuko naisen alapää pahalta?"
Jos pesulla on käyty niin - Ei. Maku on miellyttävän pehmeä, viipyilevä ja tumma...hih...:)
"Jos mies välttelee suuseksiä niin missä vika?"
Toisen aivoituksia kovin vaikeaa on päätellä, mutta...ehkä mies tuntee epävarmuutta siitä että mitä/miten oikein tehdä? Minua ainakin piti rouvan kouluttaa;)nyt kuulemma sujuu...
niin siis mies "välttelee?" jaa-a..josko olisi laiskan sorttinen, itsekkyyteen taipuvainen tyyppi joka ei todella rakasta kumppaniaan ja halua tuottaa hänelle nautintoa?
On kai mahdollista että olisi mies joka ei voi sietää naisen makua, itse en kyllä vielä ole tälläista miestä tavannut. Mikä ei kyllä takaa ettei minunkin kaveripiirissäni olisi tälläisiä tyyppejä...sillä kuten kaikki tietää...porukassa kaikki on "mahtisonneja"...muu-muu...ja pillut nuollaan ja aamuunasti pannaan:) totuus tietysti kuulijan korvassa...
"Jos asiaa kysyy sanoo ettei missään ole vika, tykkää kuulema tehdä mutta tekee kuitenkin tosi harvoin?"
...ne teot...jos kerran mies pitää suuseksin antamisesta, niin kyllä silloin sitä myös antaa. Ja ihan pyytämättä. Sanoisin että jokin "vika" on, se että saako miehesi sen kakistettua ulos onkin sitten toinen juttu.
Asioista pitäisi voida sanoa/puhua ilman että toinen loukkaantuu, tässä esimerkki: yhdenpä kerran oli hieman valkovuotoa havaittavissa kun oli siinä jade-portti avoimena edessäin, siitä sitten vaan lausumaan että josko hieman pesulla voisi tuo kumppani käydä että jatkamaan päästään...ja homma jatkui suihkuttelun jälkeen..
Istuta se ukkos penkkiin/valitse soppiva hetki ja kysy nätisti mistä oikein on kyse? Kerro oma mielipiteesi/näkemyksesi asiaan,koeta olla kuulostamatta siltä että syyllistäisit kumppaniasi.(mikä on muuten todella vaikeaa, kun on omista tarpeista kyse ja ne eivät oikein ole tyydytetyt niinkuin haluaisit.)
Mutta älä vaadi vastausta heti vaan anna kaverille miettimisaikaa...meihin miehiin uppoaa asiat kuitenkin aika hitaasti...valitettavasti:)
Naisten mauissa on eroa, mutta ei se maku mitenkään hyvä mielestäni ole. Tonnikalan makuinen lähinnä. Muttei vastenmielinenkään. Nuolen naisiani, koska he pitävät siitä, en sen takia että itse pitäisin siitä.
Itse pidän erityisesti siitä puuhasta mutta aviopuoliso ei, kuten ei muutenkaan oikein "niistä" hommista.
oon joskus ajatellut jonkun palvelun tms. tarjoamista, mulle tuottaa mielihyvää naisen nautinto. Sais kaksi kärpästä yhdellä iskulla. EI MAISTU PAHALTA VAAN HYVÄLTÄ
On naisia joiden maku on vähintäänkin epämiellyttävä. Joillakin makua ei juurikaan tunne. Joillakin kuukautiskierron ajankohta vaikuttaa makuun.
ei se viikon pesemätön nyt niin herkulta maistu mutta muuten kyllä namia
Käytä omaa sormea siellä alakerrassa ja nuuski ja maistele sitä, ja sen jälkeen mieti onko maku/haju hyvä vai paha. Tuskinpa kukaan pillumehuja ainakaan mausteina ruokiin haluaa käyttää, eli eiköhän suuseksissä ole kyse halusta tuottaa toiselle mielihyvää ja sun jätkällä se halu on heikon puoleinen jos ei nappaa.
hygieniasta ei ainakaan ole puute, tykkään käydä pesulla ihan joka päivä,
mutta siinä on sekin että itse haluan seksiä joka päivä, mieluiten miten päin ja missä vaan.
mies sitten taas on vähemmän seksuaalinen ihminen. tykkää kyllä kun otan suihin monesti viikossa ja haluan sitä niinkuin voi ihminen vaan toista haluta.
että näin, mutta kiitos vastauksista!!
sitä pitäisi käydä pesulla juuri ennen kuin suuseksin aletaan?
Jos pimppi haisee/maistuu virtsalle, niin en ihmettele miestäsi ollenkaan.
Kuka on sanonut että en käy..? kun juuri yritän tässä tolkuttaa teille että teen kaiken mahdollisen ja olen aina tehnyt eikä tämä ole kenenkään muun kanssa ollut tällaista.
ei tämä ole ensimmäinen mieheni. olen aikaisemmin seurustellut monia vuosia niin että suuseksiä on aina ollut.
joten olen nyt ihan pihalla koska niin ei ole.
ja käyn kyllä aina pesulla ennen rakastelua.
posliini ei ole niin mukava ja maittava imettäväksi kuin karvainen!! vaikka karvoja irtoaisikin, ovat ne mukavampia kuin posliininen-ja karvoja voi myös näykkiä välilla. ja kaikkia miehiä imeminen ei kiinnosta, vaikka itse tykkäävätkin!!
Mun mies on samanlainen, itse olen melkein posliini ja pidän huolta hygieniastani...myös suutelu tuntuu olevan välillä vähemmän puoleista.
Siis seksi on meillä loistavaa, pesujen jälkeen saan kyllä kielisuudelmia sinne toiseenkin päähän;)mutta harvemmin...
Itse tykkään antaa suuseksiä ja olen muutenkin se aktiivisempi osapuoli seksin suhteen...
Hän sanoo että tykkää maustani jne.mutta kaippa se liittyy jotenkin siihen mikä milloinkin kiihottaa=)Ei muuta kuin korvista kiinni ja pää jalkoväliin, muuten alkaa selibaatti(ukollesi ainakin).Eiköhän niitä syitä siihen miksi ei tee sinulle niin alkaa tulemaan.=)