Miten sen sanoisi?

Seurustelen erää pojan kanssa,mutta pelkään etten enää pidä hänestä sillä tavalla...Olen ollut hänen kanssaan aikaisemmin,kun hän kysyi mutta silloin jätin hänet...Noin puoli vuotta myöhemmin kiinnostuin hänestä uudelleen ja nyt olen hänen kanssaa...Miten voin sanoa että ei enää kiinnosta?
Se oli vain sellaista hetken huumaa...
Auttakaa!,en halua että hän vihaa minua!
Tarvitsen todella apua!
41210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Elikkäs haluat neuvoa, kun TOISEN kerran jätät saman kaverin, ja toivot, ettei hän vihaisi sinua...?

Neuvo:sano suoraan, ja jätä hänet. Mutta älä ollenkaan edes epäile, etteikö hän vihaisi sinua, säähän olet aivan HIRVEÄ ihminen.

Äänestä

Ensiksikin haluaisin tieää että kuinka kauon te olette olleet yhdessä jos tätä yhtä eroa tässä välissä ei lasketa? Tai no suomeksi: Kuinka kauon olette tunteneet? Mitä pitempään olette tunteneet toisenne, sitä vaikeampi on kertoa toiselle eron aikeista ja muista suhdetta koskevista vaikeista asioista/päätöksistä! Minua sinun "avun huutosi" kolautti sen verran, että itselläni on melkeinpä samanlainen tilanne! En ole mitenkään kauhean vanha, eikä minua ole rakkausasiat paljoakaan vielä ehtineet opettaa mutta sen tiedän että maailma on kova paikka! Itse olen yhteensä seurustellut erään pojan kanssa. Välillä olen laittanut poikki kun olen ihastunut johonkin toiseen poikaan ja ku olen lopettanut rakstamasta tätä niin olen voinut hypätä taas tämän "vanhemman rakkauden" syliin! Meidän rakkautemma on kuitenkin ollut hyvä ja kaikkea muuta, mutta nyt minusta tuntuu että häntä ei enää kiinnosta olla kanssani, eikä ehkä kumma! Mutta minä tunnen samoin... silti en haluaisi jättää häntä! Sinulle neuvoivi nyt että tee niinkuin sydämesi sanoo, äläkä mieti että miten hän siihen reagoi! Tämä on sinun elämäsi, et voi antaa mennä sen hukkaan pojan kanssa, joka ei enää kiinnosta sinua! Hänellä on toki oikeus suuttua mutta kyllä hän ajan kanssa toipuu siitä ja kohtaa uuden tytön! Elämä on rankkaa, mutta näin se rullaa! Pärjäile =)

Äänestä
  • Kiitos todella paljon "sama tunne"!Tuo auttoi kovasti,oikeasti!Enhän voi elää elämääni siten miten en halua!Tuhannet kiitokset!

    Äänestä

Eikös tuo ole hiukan toisen tunteilla leikkimistä? ensin yhteen, sitten erotaan ja taas yhteen ja taas "kiinnostus" lopahtaa...ehkä voisin kertoa parikin konstia mutta koska minulla on huono päivä niinpä annan seuraavan neuvon.. mikset käytä samaa lausetta kuin viime kerralla kun jätit hänet? ja ihan vain vinkiksi...älä ihmettele jos hän alkaa vihata sinua..tuollaisen jälkeen hänellä on täysi oikeus siihen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


H@nn@ kirjoitti:

Seurustelen erää pojan kanssa,mutta pelkään etten enää pidä hänestä sillä tavalla...Olen ollut hänen kanssaan aikaisemmin,kun hän kysyi mutta silloin jätin hänet...Noin puoli vuotta myöhemmin kiinnostuin hänestä uudelleen ja nyt olen hänen kanssaa...Miten voin sanoa että ei enää kiinnosta?
Se oli vain sellaista hetken huumaa...
Auttakaa!,en halua että hän vihaa minua!
Tarvitsen todella apua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu