pliis lukekaa tää!!!!

mä oon lukenu täält paljo juttuu rakennekynsist ja haluaisin sellaset!!! voiko niitä tilata jostain?? antaisiko joku jotain netti osotteita????
2341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niitä ei voi itse laittaa, vaan ne laittaa kosmetologi tms. alan osaaja. Maksavat aika hitosti käsittääkseni, ja niitä pitää myös huoltaa silloin tällöin.

Äänestä
  • Olen nähnyt Elloksen nettisivuilla jonkin sortin kotivärkin, jolla voi tehdä geelikynsiä. Oli jos jonkin näköistä purkkia ja purnukkaa sekä uv-kovettaja. Mutta en kyllä suosittelis ihan heti, että niitä itse alkaisi värkkäämään, varsinkaan jos ei ole koskaan sellaisia itsellä ollut saati nähnyt kuinka niitä tehdään. Itselläni on ollut geelikynnet jo puolentoista vuoden ajan, ja niiden laittaminen maksaa n. 50 euroa ja huollot laajuudesta riippuen (siis kuinka monta kynttä joutuu vaihtamaan) n. 30 euroa. Mun mielestäni ihan kohtuuhinta kun jossain niistä joutuu maksamaan jopa satakin euroa. Mutta hintahan on aina niin suhteellinen käsite. Ja nyt on siis kyse Helsingin hinnoista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


O_o kirjoitti:

mä oon lukenu täält paljo juttuu rakennekynsist ja haluaisin sellaset!!! voiko niitä tilata jostain?? antaisiko joku jotain netti osotteita????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu