Olipas huono ripsiväri. Ostin kun sai kaksi yhden hinnalla. Ei aina riitä rahat johonkin lancomen, vaikka ne olis taivaallisen hyviä.
Onko Great Lash toiminut muiden kohdalla?
Onko Great Lash toiminut muiden kohdalla?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei toiminut kyllä minullakaan yhtään kun ostin muutama vuosi sitten sellaisen. Täyttä rahantuhlausta. Toki toisille ihmisille se sopii, mutta ainakin minun silmiäni kutitti ja hiersi sekä ei kyllä ollut ripsivärillä mitään vaikutusta ripsien tuuhentumiseen yms. En suosittelen myöskään Isadoran ripsiväriä, itse tein samanlaisen "osta kaksi yhden hinnalla" ostoksen muutama vuosi sitten ja tämä ripsiväri oli puolestaan täysin surkea. Klimppiintyi ripsiini ja näytti kammottavalta.. *puistatus*
Paras on ollut Lancomen vedenkestävä Eternicils, joka on todellakin tehnyt sen minkä on luvannutkin. :-)
Minä olen käyttänyt Maybellinen Great Lashia monta vuotta ja tykkään tosi paljon. Ripseni ovat luonnostaan melko pitkät ja ihan tarpeeksi tuuheat, enkä kyllä tiedä, lisääkö tuo ripsari olennaisesti niiden tuuheutta tai pituutta. Pidän tuotteesta sen pienen ja hyvän harjan takia, minun ripsiongelmani nimittäin on se, että tietynlaisilla harjoilla ripset menevät ihan sekaisin tai niihin tulee liikaa väriä. Eli siis tulee sellaiset rumat paakkuripset. Yleensä tuuhentavissa ripsareissa on sellainen harja.
Toinen mun lemppari on semmonen Gemeyn tummansininen pyöreä tuubi, jossa on kullanvärinen korkki. En nyt muista sen nimeä, mutta siinä on kanssa mahtava harja ja se tekee tosi luonnolliset ripset. Jokin hoitava väri se on kai olevinaan.
En kalliimpia ripsareita koskaan kokeillut, mutta empä taida kokeillakaan, ellen sitten jostain ilmaiseksi sellaista saa.
Onko kukaan kokeillut sitä uutta Nivean kumiharjaista ripsaria? Onko hyvä? Paljonko suunnilleen maksaa?
Onkse se vaaleenpunanen/vihree ripsari? Mä oon jkäyttäny eri ripsareita jo 8 vuotta eikä koskaan oo tullut vastaan niin huonoa kun se oli, enkä koskaan ole saanut allergiakohtausta meikeistä, mut sitä kun pistin ripsiin ni silmät rupes kutiaan ja tuli ihan punaseks. Ihan kauhee! Full N´Soft on ollut tähän asti kaikkein miellyttävin ripsari, eikä oo hinnallakaan pilattu.
Siitä on ollut keskustelua jo ihan ensimmäinen viesti tällä palstalla :)
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000012&conference=4500000000000294&posting=22000000001047223