ku te ette pidä pikku gtä ja raimssia muka yhtä hyvinä ku jotku amerikkalaiset paskat.
pikku g ja raimssi tekee ite hyvää lyriikkaläppää eikä mitään eminemkiroiluu tai wutangii.
lisäks niillä on paljo paremmat taustat. Ei jenkkien rahastussysteemejä, vaan perisuomalaista rytmiä, ja läppä on hyvää, sisältöö kanssa, niinku sanoin.
Tärkeintä on kummiski se että pukeutuu tyylin mukaan, ja ei ne jenkkiaatteet mitä ne on hoppiin sotkeneet. Kommentei.
pikku g ja raimssi tekee ite hyvää lyriikkaläppää eikä mitään eminemkiroiluu tai wutangii.
lisäks niillä on paljo paremmat taustat. Ei jenkkien rahastussysteemejä, vaan perisuomalaista rytmiä, ja läppä on hyvää, sisältöö kanssa, niinku sanoin.
Tärkeintä on kummiski se että pukeutuu tyylin mukaan, ja ei ne jenkkiaatteet mitä ne on hoppiin sotkeneet. Kommentei.
Vastaukset 14
Vanhimmat
paskaa! pikkegee ei laula muusta kun ittestään ja perheestään eikä se muuta oo kun kaupallinen tuote!ja eminemistä,,niin hyvää vauhtiahan sekin on menossa massaviihteelle,,kato nyk-hoppareit ei kiinnosta bling-bling,,,sitäpaitsi niin suuren suosion kun pikkugeekin on noilta teinilikoilta saanu ja sen mukana rahaa,niin johan on pojalla noussu kusi päähän! eikä oo eminemkään kaukana siitä,ei ollenkaan! joten jos voisit vaikka mennä tonne pikkugee keskustelu juttuun eikä tarvi tänne tulla itkee koska oikeet hopittajat inhoo tollasta kaupallisuusjuttuu ja syytä onkin!!
NO EI TODELLAKAAN !
mun mielest aika ns. feikki mc. ku ei ees ite kirjota lyriikoitaan, kuten esim. raimssi.
raimssin riimeist nakee lapi et se ite kirjottaa , ja viel niis biiseis painottaa et ite kirjottaa.
ja sen takii se onki parempaa.
geen sanotukset on valmiiks joku sanotus nikkari keksiny, ja siks ne on kuin apteekin hyllylt.
ja mite siin yhes biisis sanotaa . jotai heiluttakaa pyllyy vain teidan takii tata teen.
ni olisko parempi. kuitenki, joku booty tai ass.
ja raimssi osaa ja *uskaltaa* laittaa kirosanan
siihen kohtaan ku ite haluaa. !!
raimssi on yhtä lelu siinä missä geekin.....raimssi on piilorasisti ja sen takia sai päihinsä vähän aika sitten!tosiasia!
täytyy myöntää ett raimssi on parempi kun gee mutta kyllä on sekin tosi surkee!! ei silläkään oo paljon pointii,,mutta tykkää ken haluaa...
ja kun kerta tolle pikkugeellekin on tonne oma palsta nii voisitteko jo jättäää sen pois näiltä hiphop ja räp sivuilta!!!! menkää sinne itkemästä,kukaan kestä tommost!
Oli pakko testata, että ei kai noita jannuja kukaan oikeasti diggaa "piireissä". Että ne on tosiaan 12v. kakaroita, jotka moista itsekeskeistä kaupallista "lyriikkaa" kuuntelee. Itse en ole hoppari, mutta nuo kaksi artistia pilaavat kyllä scenen kun scenen. Sama ku vedettäis jolleki 5v. pikku-jussille puku päälle, ja ö-tason säveltäjä tekemään sille oma vitsiFinlandia, ja väitettäis pikku-jussia muusikoks.
Eli anteeksi häiriö, halusin vain nähdä juuri tällaisia kommentteja. Kiitos.
vai testi,no ainakin sanoin mitä mieltä mä oon tollasista pentujeniskijästä ja kaupallisuudesta!=)
Ai pikkug ever? Mitäs henkka, tai siis pikkug
Minkäköhän takia Raimssilla ja Pikku g on hyvät tausta. Ne tulee perheistä , joisa kaikki on hyvin eikä jostakin slummialueelta kuin suurin osa amerikan rap artisteista. Sit pistää vituttaan miten ne pennut vinkuu ja inisee miten niillä menee huonosti ja Suomen asiat on huonosti.
oon pikkug4ever sun kanssa samaa mieltä että pikku g on hyvä ja mielummin mä kuuntelen sitä kun eminemiä..!
No mä sanoisin tähän aiheseen että antaa pienten poikien leikkiä,kyllä ne siitä vielä järkiintyy ja näkee tosiasiat,hope so.Musta tää aihe kuuluis jonnekin ihan muualle,ehkä hiekkalaatikoille.
...sä pikku g:st ja raimssist? Nehän sairaan surkeit! Mut kyl mä kuuntelen mielummin suomiräppii ku ulkomaalaist...
on ne ihan hyvii,raimssi on parempi ku gee!!!älä hauku amerikkalaista musaa!on se nyt paljon parempaa!parasta !!!!good charlotte on paras!ylivoimasesti.piste.
Ei 12 vuotiaatkaan diggaa mistää vitun pikku geestä kaikki meidän luokkalaiset jätkät ainaskin sanoo pikku geestä että se on ihan vitun paska.Itekkin olen 12wee ja vihaan pikku geetä kuka tollasesta paskasta musasta diggaa
ootteko muuten kuullu pikku geen kaikki baunssaa biisin vittu se on niin tyhmä se biisi että alko ihan naurattaa Ja raimssi kans perseestä revitty noiden biisit :)