työkaverini kanssa. Kaveri jotenkin kärähti asiasta kotonaan, kun vaimonsa oli saanut vihiä tapahtumasta ja pani kaverin seinää vasten. Ja kaveri tietysti hädissään meni kertomaan, kenen kanssa oli muhinut. Kaverin vaimo sitten "raportoi" minulle, että tiedätkös ollenkaan, mitä vaimos hääräilee työpaikallaan? No, asia lopulta selvisi, ja vaimoni pitkän selittelyn jälkeen tunnusti asian, joka oli toistunut jo useamman kerran.
Kysymys kokeneemmille: Mitä minun pitäisi tälle vaimolle tehdä? Avioeroa en halua lastenkaan tähden, eikä sitä halua vaimonikaan; sen hän on pelolla ilmaissut,että se olisi viimeinen , mitä voisi tapahtua. Mutta jotenkin häntä pitäisi rangaista ja antaa tuntuva muistutus syyn ja seurauksen laista! Olisiko vanha kunnon selkäsauna paikallaan? Asia kyrpii ja jurpii minua; en ole saanut sitä mielestäni, vaikka yrittäisin unohtaa. Aina nousee kalvava aavistus ja pelko, että koska taas tapahtuu jotain ja mistä kuulee siitä. En haluaisi, että lasteni äiti kulkee työpaikkahuoran nimellä kaverien suussa.
Vaimoni petti minua
Ihan Kau-Heeta
265008
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Sun pitää selvittää oma pääsi, kuinka pääset pettämisestä yli. Vaimon pitäisi selvittää, miksi hän sellaista teki. Teidän pitää selvittää suhteenne tila ja mitä sille pitää tehdä, että jatkaminen yhdessä olisi ylipäänsä mahdollista. Mitä sä itse haluat tapahtuneen jälkeen? Haluatko jatkaa vaimosi kanssa, haluatko pitää perheen ja kodin kasassa?
...parisuhdeterapiaan ja anna lopulta anteeksi.
Tässä sen taas näkee,toista ei voi omistaa.Edellä on jo ehdotuksia mitä tehdä,oisko tuo parisuhde- terapia mahdollinen?Harkitse myös eroa,koko ajan mielessä pyörivä muhinointi vie sinulta energiaa. Lue täältä ketju:"mieheni petti minua ja olen ras kaana".siellä on paljon vastauksia.Epäluottamus, on kalvava tunne Sinulle,vaimosi oli kuitenkin valmis tuottamaan tuskaa koko perheelleen.En usko että tämä kerta oli ensimmäinen,niin se jatkuu.
vaimosi varmasti jatkaa nautiskelua kun alkuun on päässyt.Olen nähnyt näitä tapauksia kymmeniä!Eihän se siinä vähene.Joten käytä itse tilaisuut hyväksi,pelureita riittää !Niin minä tein.
peli jatkuu vaimosi puolelta, kun se on kerran liikkeelle lähtenyt. Ennen maa repee, kuin huora häpee, sanottiin ennen ja kyllä se vieläkin niin on. Ei siihen tautiin oo muuta lääkettä, kuin rotanmyrkky!Jos et tätä halua käyttää, niin pane akka kierrätykseen.
Olet sekaisin! Kosto ei paranna mitään, syyt ja seuraukset tulevat itsekseen jos tulevat. Kysytkö tosissaan selkäsaunasta? Eli väkivallasta? Miten voit aikuinen ihminen esittää tuollaista. Jos olet väkivaltainen ja aggressiivinen niin mieti pitäisikö sinun hakea siihen apua. Lisäksi sorrut kivikautisiin, jäykkiin, nurkkakuntaisiin uskomuksiin ja pelkoihin liikkuvista juoruista - kuin afrikassa. Mitä väliä on sillä mitä joku yksi työpaikka miettii jossain. Aivan sama! Voisit antaa anteeksi tai/ja kertoa että sinusta on tuntunut pahalta sillä ja sillä tavalla. Vanhainkotiinko asti pitäisi naisen / miehen pihdata, kauan se erektio ei kaikilla miehillä kestä - nainen ei saa. Tiedätkö miltä niistä ihmisistä tuntuu joiden puoliso pettää koko ajan ja jotka eivät uskalla edes siitä toiselle puhua jättämisen pelossa? Rauhoitu ja pysy omissa oloissasi, maisemissasi, jonkin aikaa jos ketuttaa. Mutta älä lyö.
aina ensimmäisenä annetaan vinkki jätä se pettäjä.. Miksi näin? Minusta te voitte päästä vielä asiasta yli jos vana molemmat ovat valmiita asian eteen tekemään töitä. Pariterapia saattaa olla hyvä tapa käsitellä asioita asiantuntijan kanssa.Varmasti sinulla on nyt paha olo ja tunnet vihaa, vastenmielisyyttä ym.. mutta anna aikaa ajatuksillesi ja olkaa vähän aika erillään toisistanne. Minusta hetken tunnekuohuissa ei kannata lähteä tekemään ratkaisuja vaan pohtia asiaa, jos tuntuu ettet mitenkään pysty jatkamaan niin sitten eroaminen on varmastin paras vaihtoehto. Itse sinun on kuitenkin tehtävä omaa elämää koskevat päätökset. Varmasti on ihmisiä jotka ovat päässeet pettämisestä yli ja ja jatkaneet elämäänsä. Varmaan ainakaan väkivalta ei asiaa paranna vaikka saattaisi antaa hetken hyvänolon tunteen. Paras tapa olisi minusta keskustella asioista rauhassa ja molemmat saisivat rauhassa kertoa näkökantoja tapahtuneeseen.
vaimolles niin oot osasyyllinen tapahtuneeseen. Jos tämä ei oo syynä vaan ainoastaan vaimosi iloluonteinen hurvittelu salassa, niin ero on paras vaihtoehto. Oliko tämä edes eka kerta vaimoltas, ja tuskin jää viimeiseksi vaikka miten lupailisi. Itseskin kannalta parempi erota ja etsiä parempi akka kuin pohdiskella loppuelämän mitä se vaimo mahtaa tehdä tällähetkellä ja missä kulkee, rankaksi käy jatkuva kyttääminen.
Munaa on tarjolla joka päivä ja tarvittaessa yölläkin. Ja kuntokin on vielä kova. Mutta tuntuu, että ruoho naapurin aidan takana on vihreämpää kuin omassa pihassa.
Kuis muuten huomioit vaimoa? Tuo työpaikan urho on ilmeisesti antanut vaimolles sellasen tunteen että se on erityinen ja ihana nainen??? Oma vaimo on jääny silläkin huomiotta niinkuin yleensä käy ja sit sen oma vaimo on ollu viilee ja sun muijas lämmin kun on saanut huomiota. Voi kun kaikki keskittyis omiinsa niin olis hyvä olla mut kumma kun se arki tappaa kiinnostuksen siihen tuttuu puolisoon.
Ehkä voit kerran antaa anteeksi, mutta tee selväksi, että toista kertaa et anna. Tee myös selväksi, että luottamus on mennyt ja hänen on ansaittava se takaisin. Jos mielesi tekee vahtia ja kuulustella kuten mustasukkaiset tekevät, niin tässä tapauksessa se on sallittua ja akkasi on oltava hiljaa. Hakkaa vaikka tiilijä ulkona ja kuvittele vaimosi tilalle, niin et satuta ketään fyysisesti, mene terapiaa vaimosi kanssa. Ite oisin kyllä jättänyt akan, kun ei ollut vaan joku yhden yön juttu vaan pitkään jatkunut sekstailusuhde eli jotain jännitystä hän siitä sai. Ei varmaan kyse oo seksistä vaan jostakin muusta kuten jännityksestä, arjesta irtautumista tai sitä että on kivaa kun muutkin haluu. vaimos pitäs mennä kans johkin terapiaan selvittää oma pää. Kyllähän hänen on täytynyt tiedostaa, että riskeeraa kaiken tolla hommalla.
Vaikka kuinka olisi vaikeaa, ottakaa aikalisää ja miettikää yhdessä asioita. Miksi näin kävi ja miten tästä eteenpäin. Avioliitossa sattuu vuosien mittaan kaikenlaista ja kaikesta voi selvitä. Jos tämän takia tulee avioero, siinä särkyy moni iso ja pieni sydän. Apua asioiden pohdintaa kyllä löytyy.
Kyllä se ero on kaikkein paras vaihtoehto. Lapset ovat ehkä kaikkein huonoin (teko)syy pysyä yhdessä. Koska ei varmaankaan ole lastenkaan etu elää sellaisessa perheessä, jossa isä vihaa äitiä pettämisen takia ja se varmasti näkyy ja äiti joutuu kulkemaan varpaisillaan ja varomaan, että milloin tulee turpaan. Varmasti he huomaavat/aistivat pilalle menneet välit ja kärsivät siitä. Vaimosi teki sikamaiset temput ja sinulla on vain kaksi vaihtoehtoa, joko päästä yli asiasta tai ottaa ero, noin ette voi jatkaa - ja nimenomaan lasten takia ette voi.
..että pettämisen tai muun ison haavan takia yhdessäolevat vuodet on kompromissia, kaveruutta tai sillai. Joa haluu uuden elämän, voi joutua lähtöpäätöksen tekemään "iha ite". http://www.youtube.com/watch?v=qEUw2iyEx-U
Ei kannata erota juuri lasten vuoksi, ehyt perhe on turva/perusta lapsille. Ero repii ja raastaa lapsia ja koko perhettå. Yritä jaksaa ja jatkaa ja antaa anteeksi,me kaikki ihmiset hän,sinä, kuin minäkin olemme erehtyväisiä.Voimia ja iloa Sinulle mies t. eräs N
saattamia? Voihan niillä olla muut siemenet kuin sinun. Paras vaan laittaa mukulat testiin Dna paljastaa kaiken vaimostasi. En usko että tuo on ensimmäinen kerta ja en usko, että jää viimeiseksi kerraksi. Jospa te petetty löisitte hynttyyt yhteen ja laitatte pettäjät mäelle.
on edes olla lasten takia yhdessä??? LAPSET TARVITSEVAT RAKASTAVAT vanhemmat, kyllä mutta jos vanhemmat EIVÄT rakasta toisiaan, on lapsille asia paljon hankalampi nimimerkillä kokemusta on
tapausta työpaikalta kun petetään puolisoa. Yleensä naiset ovat tässä asiassa vielä pahempia pettureita.
Ikävä kyllä hän on jo työpaikan munahaukka ja se leima tuskin koskaan lähtee hänen otsastaan pois. Hän mörhöili ja nyt hänen on kannetta se leima otsassaan mikä omista mokailuistaan joutuu kantamaan. Muistuta vaimollesi vielä että sinä ja kukaan muukaan ei koskaan unohda mitä hän on mennyt tekemään. Lyömään nyt en suosittele lähtemään, sillä silloin olisit yhtä alhainen luuseri niinkuin vaimoni.
Käy itse maksullisissa naisissa ja kehu vaimollesi kuinka hyvän kyydin kaupallinen tyttöystävä antoi. Siinä on tarpeeksi rangaistusta vaimollesi.
sitä suurempi p..nmaku suussa jos tohon leikkiin lähtee. Kun luottamus on mennyt niin se on mennyt. Ei se nainen sitä takaisin saa ja ei tuo ap. mieskään tota unohda. Eka lihava riita niin asia pamahtaa esiin ja päin lärviä.
AP ei ole saanut vuosiin olla jonkun toisen naisen kanssa, joten nyt olisi aika.
Kuka itseään kunnioittava mies käy maksullisissa? Niiltähän voi saada minkä tahansa sukupuolitaudin. Itse ainakin suosittelisin mieluummin eroa kuin lasten takia riitaisaa kotia. Lapset kärsivät juuri pahiten riitaisassa kodissa, lapsia tullaan todennäköisesti käyttämään riidan välikappaleena ja lapset joutuvat kuulemaan, kuinka isää tai äitiä mollataan. Tästähän he sitten ottavat mallia omissa seurustelusuhteissaan eli tyttö ehkä ottaa hakkaavan ja aggressiivisen miehen ja poika alistuvan naisen ja samat mallit jatkuvat seuraaviin sukupolviin. Vapaa suhde voisi olla ratkaisuna seksin suhteen. Ilmeisesti seksi on rutinoitunutta ja tylsää, eikä siinä ole enää hellyyttä tai romantiikkaa. Nämä eivät tietenkään ole syitä pettämiseen. Pettäjä keksii syitä mistä tahansa. Kosto ei kuulu rakkauteen. Jos sitä tuntee, on jo hyvä syy erota, koska rakkautta ei silloin ole.
ole rauhassa, ei mitään hätää, vaimosi pimpsa ei siitä ole kulunut. rauhotu. turha juttua nostaa moisesta. kaikkihan sitä pettää jaolakin tasolla ja hyvin näyttää kulissit pysyvän pystyssä. kiksauta sitä toist vaimoa jos tasapeliin täyty päästä ;)
eli tee sama, mitä on sinulle tehty, ja ilmoita katuvana myös vaimolle, mitä tuli tehtyä. Jos et tee näin, vaimosi luultavasti jatkaa hommailujaan, koska ei itse tiedä, miten mukavalta se tuntuu toisesta osapuolesta.
Kau-Heeta!