Jos pitäisi miettiä mies/miehiä jotka ei ole mielestänne todella komeita, muttei tavallisenkaan näkösiä, vaan jotain siltä väliltä, sellasia komeahkoja/puolikomeita siis, millaisia miehiä tarkoitatte? Linkkejä mukaan niin ei tule epäselvyyttä.
"Komeahko" mies, minkänäköne?
esimerkkejä
212800
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
ääh en osaakaan kuvia liittää, mutta Liam Neeson
miehenkuvatus voi olla toiselle komistus, toiselle variksenpelätin. Minua ihmetyttää joskus toisten naisten maku kun pitävät komeina ja seksikkäinä miehiä joita minä yökkään. Omana itsenään oleminen ja hyväksyminen on puolet komeudesta. Se heijastuu ihmisestä selvästi.
aihe oli ulkonäkö, eikä miehen luonne.
ULKONÄÖSTÄ! Missä sinä luonteenkuvauksen näit?
"Omana itsenään oleminen ja hyväksyminen on puolet komeudesta. Se heijastuu ihmisestä selvästi." siinähän se.
Ulkonäkö on olemus. Siihen heijastuu kuinka ihminen itseään kantaa. Omana itsenään oleva ihminen on vapautunut, mikä antaa ulkonäölle karismaa ja saattaa olla se joka on erona komean ja ei-komean välillä. Et kai nyt tosissaan luule että jos tähän joku luettelee oikeat värit tukallesi ja silmillesi, pituutesi ja painosi, korvienasennon ja huulienpaksuuden että olet komea sinäkin? Luonnekuvauksia on itsekäs, empaattinen, saita, kohtelias, huomaavainen, laiska jne.
vaan ulkonäöstä. Usko jo.
Tarkoittavat että pitää näyttää siltä, että on sinut itsensä kanssa. Jos siltä pitää näyttää, on se selvästi ulkonäköasia. Kyse ei ole siitä onko sinut itsensä kanssa, kunhan näyttää siltä.
Usko sinäkin jo nyt että myös komeus on paljolti katsojan silmissä. Ei ole sellaista miestä, joka on kaikkien naisten mielestä komea. Voiko pinnallisempia kommentteja ollankuin ap:n, mutta näin se menee. Pinnalliset ihmiset ei oikein jaksa kiintyä, jos se komeus on hyvin tärkeä kriteeri. Jää hyvä kuonne ja käyttäytyminen taka.alalle. Mitä jää jälkeen, kun komeus häipyy?? Sitten vain eri suuntiin, kun ei olekaan sitä silmäniloa.
on hymyilevat kasvot ja ihanat silmät! Siististi pukeutunut ja leikatut siistit hiukset. Puhelias saa olla, muttei taas niin ettei suunvuoroa saa. Elämänmyönteinen ja humorintajuinen, hassutteleva. Ei ole väliä onko tumma vai vaalea tms. Komeita miehiä on kaikkialla.
" Elämänmyönteinen " eli jos läheinen kuolee niin asia pitää kuittaa vaa elämänpiikkiin vai?
mitä tarkoittaa elämänmyönteinen.
on hyvä katse ja terve itsetunto. Lisäksi tarvitaan huumorintajua. Fyysiset ominaisuudet komeilla miehillä vaihtelee:joku on pitkä,joku on lyhyempi,joku tumma,joku vaalea........
http://ml.berkeleyblogs.com/archives/jonathanrhysmeyersbrown.jpg http://www.comicbookmovie.com/images/users/uploads/9357/jonathan_rhys_meyers2.jpg http://men.style.com/slideshows/mens/standalone/details/feature/1207/jonathan_rhys_meyers/00001f.jpg Aivan ihana!!! :D
on niin henk.koht. kysymys mikä kenenkin silmää sattuu miellyttämään... Itseäni miellyttävät monentyyppiset miehet, enkä ole kiiltokuvapojista (ns. komeat) kiinnostunut.
ja ääkkähän on 33 v.
eli viiden pisteen asteikolla 3,5 - 4 pistettä saava mies on tietysti sellainen jonka kasvot ovat peruskivat ja ulkonäössä mielellään jotain erityistä söpöä joka kiinnittää huomion, mutta joku pieni vika laskee yleiskuvaa täydellisestä alaspäin. Komeahko voi olla esim. tosi söpöt kasvot omaava mies jonka tyyli ei ole mieleeni, esim. liian laittautunut. Silti en kiellä tälläisen jätkän hyvännäköisyyttä. Mitään kuvia on tosi vaikea laittaa koska ne parhaannäköiset eivät mielestäni löydy julkkiksisita vaan taviksista enkä minkään perusteekkarien kuvia tänne viitsi linkitellä :D Julkkismiehet jakautuvat lähinnä kahteen kategoriaan, ylisöpöihin parikymppisiin metroseksuaalijätkiin ja geneerisellä tavalla komeisiin mutta ei omaa silmääni miellyttäviin könsikkäisiin. Ne söpöt ovat ihan sitä kärkiluokkaa ja ne könsikkäät taas liian rumia, joten julkkiksista ei oikein löydy mitään 'melkein täydellistä' ulkonäköä esimerksiksi. Mutta siis kasvoissa pidän söpöydestä, en niinkään perinteisestä komeudesta. Ja silmälasit ovat ehkä se piste iin päälle, tykkään kovasti. Ehkä jos tälläinen söpö silmälasipää on jollain lailla epätäydellinen, esim. liian lihaksikas omaan makuuni, niin sitä voisi sanoa 'komeahkoksi'. Tai jotain.
"Julkkismiehet jakautuvat lähinnä kahteen kategoriaan, ylisöpöihin parikymppisiin metroseksuaalijätkiin ja geneerisellä tavalla komeisiin mutta ei omaa silmääni miellyttäviin könsikkäisiin. Ne söpöt ovat ihan sitä kärkiluokkaa ja ne könsikkäät taas liian rumia, joten julkkiksista ei oikein löydy mitään 'melkein täydellistä' ulkonäköä esimerksiksi." Miten yleisellä tavalla komea mies voi olla mielestäsi ruma? Mitä vittua?
Pitää olla geelituotteilla putsaroitu mattapintainen iho.Tuoksuihin reagoin kuin animaali.Haluan tavallaan kaatua sänkyyn ihanoimaan sellaisen miehen kanssa,jonka silmissä on harmaata savua rikollisuuden paahteesta!Pidän siitä raaemmasta enkeliversiosta.Seksitön en ole lainkaan ja ovet paukkuu tosiaan.
Miehiä. Täällä 50% miehistä kehuu itseään komeiksi, mutta komeus on katsojan silmässä sitten on näitä jotka tietävät olevansa komeita ja eivät juuri kehu ulkonäköään tai sitten pissi on mennyt ja kunnolla päähän.. Esim. satakunnasta löytyy tosi komea mies treffeillä,joka ei juurikaa txt kehu itseään mutta on todella komea vetoaa kaikenlaisiin ja ikäisiin naisiin. Mutta silti vaan on täällä profiili vuodesta toiseen,eli jotain vikaa on tai sitten on pelaaja..
miksi pidän häntä komeana. Löysin vahingossa irc-gallerian kuvista:D Ei ole ennen sellanen mies minua miellyttänyt mutta hän...