Suosikkilaulaja Matti "Sig" Inkinen

"Aiemmin tällä viikolla ilmestynyt Seitsemän Päivää -lehti uutisoi, että raisiolaista Inkistä on kuulusteltu epäiltynä lapsipornorikoksista. Inkinen on kiistänyt syyllisyytensä". http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2009/05/870441 Tiedot Inkisen olinpaikasta voi välittää poliisille hätäkeskuksen kautta.
111812
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Jos erehtyy väärälle internetsivulle niin lynkkaajia on jonossa pihalla...

Äänestä

Inkisellä kai todettiin viime syksynä aivokasvain. Ilmeisesti hän oli ollut juuri leikkauksessa ja sen jälkeinen lääkitys päällä...

Äänestä
  • Matti varmaan laulelee jossain "minä hyörin ja pyörin, leijailen, purppurapilvissä haaveilen, minä pyörin ja hyörin, leijailen - ja pois enää osaa en".

    Äänestä

  • Leijailen kirjoitti:

    Matti varmaan laulelee jossain "minä hyörin ja pyörin, leijailen, purppurapilvissä haaveilen, minä pyörin ja hyörin, leijailen - ja pois enää osaa en".

    Matti on varmaan siirtynyt laulelemaan jonnekin "yläkerran bändiin". Täydennän tuon riimin: ...ja pois enää tahdo en.

    Äänestä

En tiedä tapausta tarkemmin, mutta ihan ohi mennen että kun koneellasi on 17 vuotiaan tytön tissikuva, olet suomenlain mukaan bedofiili, lapsipornon hyväksikäyttäjä, jne... En pidä pedoista tietenkään, mutta voin vain kuvitella mistä tämäkin juttu on taas tempaistu!

Äänestä
  • toivottavasti löytyy elossa, mutta miksi koneellasi on 17-vuotisen tytön tissikuva?

    Äänestä

  • en usko ja kirjoitti:

    toivottavasti löytyy elossa, mutta miksi koneellasi on 17-vuotisen tytön tissikuva?

    No sen takia, kun olen itsekin vasta 16-vuotias!

    Äänestä

  • Tomppak kirjoitti:

    No sen takia, kun olen itsekin vasta 16-vuotias!

    15-vuotiaan... Eihän?

    Äänestä

  • ettei ole kirjoitti:

    15-vuotiaan... Eihän?

    yksinäisyys......taas.

    Äänestä

  • sadan vuoden kirjoitti:

    yksinäisyys......taas.

    "Hän kertoo ladanneensa netistä muun muassa musiikkia eräällä ohjelmalla, jolloin "mukana on tullut tämmöistäkin"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kateissa ! kirjoitti:

"Aiemmin tällä viikolla ilmestynyt Seitsemän Päivää -lehti uutisoi, että raisiolaista Inkistä on kuulusteltu epäiltynä lapsipornorikoksista. Inkinen on kiistänyt syyllisyytensä". http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2009/05/870441 Tiedot Inkisen olinpaikasta voi välittää poliisille hätäkeskuksen kautta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu