minkä niminen paikka se vanhan 1-tien

riska_74

vanhan 1-tien varrella muistaakseni Lohjan ja Salon välissä. se on joku bensa-asema tai vastaava. näyttää vähäsen lentokonehallilta. siellä on tai ainakin oli vielä parivuotta sitten myynnissä vanhaa tavaraa ja kahvio jossa oli paljon viherkasveja. tarkka sijaintipaikka tai oikea nimi auttaisivat kovasti.

2

480

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiellä 110

      Sijaitsee vanhan 1-tien (eli nykyisen seututie 110:n) varrella suunnilleen Uudenmaan ja Varsinais-Suomen rajalla. Kahvila-ravintola ja vanhan tavaran myynti löytynee edelleen, mutta pihalla ollut bensanmyynti lopetettiin jo vuosi-pari takaperin. Myös uudelta motarilta on tuonne opastus Sammatin eritasoliittymästä.

      • menen visiitille kun sielläpäin liikun.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      31
      1226
    2. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      58
      1015
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      943
    4. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      54
      883
    5. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      771
    6. 65
      758
    7. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      81
      706
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      38
      678
    9. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      82
      672
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      30
      615
    Aihe