eli minulla on aika paljon mustapäita ja välillä myös finnejä.. ja haluaisin kunnon puhdistuksen! olen ajatellut mennä kosmetologille! en ole ennen ollut joten voisitteko kertoa millä tavalla ne puhdistavat ihon?? sattuuko? haluisin jonkulaisen perus puhdistuksen kasvoilleni.. mika on hinta suunnilleen? kiitos!
puhdistus kosmetologilla???????
puhdistus
41065
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja samalla kysyy toinenkin tietämätön, että pitääkö paikkaansa se väite, että iho alkaa kosmetologilla käynnin jälkeen kukkimaan oikein kunnolla ja siitä ne ongelmat sitten alkavatkin..? Ja jos puhdistus tehdään, niin kuinka pitkään iho pysyy "puhtaana"?
Hei! Ultraäänipuhdistus maksaa paikasta riippuen 30-50 euroa. Mekaaninen ihonpuhdistus maksaa kai hieman vähemmän. Suosittelen ultraäänipuhdistusta, jos haluaa vähemmän kivuliaan operaation, se ei satu paljoa. Toisaalta jos on kauheasti finnejä, niin mekaaninen on varmaan parempi. Itselläni on herkkä sekaiho ja käyn ultraäänipuhdistuksessa. Kannattaa käydä paikan päällä varaamassa aika, niin kosmetologi osaa sanoa, kumpi puhdistus kannattaa tehdä.
Iho saattaa kukkia putsauksen jälkeen muutaman päivän päästä, mutta tämä on puhdistava reaktio: kaikki kököt eivät välttämättä ole tulleet itse puhdistuksessa vielä ulos, vaan tulevat myöhemmin. Minulle ei ole koskaan käynyt niin.
Mustapäät lähtee multa hyvin pois, mutta kyllähän niitä sitten tulee pikkuhiljaa takaisin. Käyn vähintään kerran vuodessa puhdistuksessa, joskus olen käynyt kolmekin kertaa (riippuu rahatilanteesta).
Ainakin ultraääniputsaus stimuloi verenkiertoa ja ihon toimintaa, joten se vaikuttaa muutenkin ihoon suotuisasti.
Vaikea uskoa, että puhdistaminen kenenkään ihoa huonontaisi.
Ultraääni ei ole yhtä tehokas, on mun mielipide.
Minulla on herkkä ja ohut iho.
Ja ultra on paljon kalliimpi, eikä 1 kerta
riitä mihinkään! En itse mene toista
kertaa ultraa.
kyl se pudistus mula ianki josku verran sattu,et varaudu..ei se nyt mitaa jarkyttavaa ollu mut sillai pisteli naamaa...sen jalkeen on sitte naama ihan torkeen nakonen,joka puoli punottaa..ma ainaki jatin seuraavan koulupaivanki valiin,mun iho oli niinkarseen nakonen:(..