Sain tuossa eilen jonkinmoisen kohtauksen,
itse en muista siitä mitään muuta, kuin että heräsin lattialta, mutta perheenjäseneni sanoivat että olin yhtäkkiä valahtanut veltoksi, silmäni olivat auki, ja pupillit valtavan isot. Lisäksi olin sätkinyt noin kymmenisen sekuntia, ennenkuin havahduin.
Itse en muistanut tuosta jälkeenpäin yhtään mitään. Ihmettelin ainoastaan miksi makasin lattialla. Muistan että ennen kohtausta minua huimasi vähäsen, mutta ajattelin että se johtui nälästä tai vastaavasta. Jälkeenpäin ei ollut mitään oireita.
Tietääkö kukaan mikä voisi olla syynä tähän?
Olen 22v terve nainen, en polta, enkä juurikaan juo. Voivatko alhainen verenpaine/hemoglobiini aiheuttaa vastaavaa?
OUTO KOHTAUS! :(
tunnistaako kukaan..
3279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...toiselle palstalle.
epileptiseltä kohtaukselta. Jokainen, kuka tahansa ihminen voi saada kerran elämässään epileptisen kohtauksen, eikä se vielä tarkoita, että olis sairastunut epilepsiaan, mutta varmuuden vuoksi kannattaa käydä lääkärissä, jotta saat lääkityksen, jos se kuitenkin on epilepsiaa.
mega-aterian. Minuunkin iski hirveä puistatustauti, vilutti vietävästi ja mustuaiset suurenivat isoiksi. Syynä oli pihvin natriumglutamaatti.