Miksi Vänksy

inhoaa palstan

joitakin naisia?

5

266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei kenenkään ystävä

      • vänksy

        tarkoitti?


    • vänksy

      Enpä tunne palstan naisista niin hyvin ketään, et voisin sanoa inhoavani häntä. Vierasta ei voi inhota. Tai ei multa ainakaan onnistu sellainen.

    • hmhh...

      Tää on ehkä aika subjektiivinen mielipide ja perustuu toki ainoastaan _rajallisiin_ havaintoihini, mutta musta tää Vänksy ainakin vaikuttaisi yhdeltä palstan ystävällisimmistä naiskirjoittajista...Hän vastaa yleensä meille puskillekin tasavertaisesti, eikä ylennä itseään erityisen naurettavilla tavoilla. Samaa mieltä en kylläkään hänen kanssaan todellakaan melko monestakaan asiasta sinänsä ole, enkä tunne hänen persoonaansa palstan ulkopuolella ollenkaan. Voisin kuitenkin nopeastikin nimetä ainakin viisi veemäisemmän oloista palstalla usein käyvää naiskirjoittajaa, kuin Vänksy ja ihan tältä istumalta (joskaan en nyt todellakaan viitsi...Jaksa niitä korppeja kimpussa sitten myöhemmin, kun mielipiteet pitäisi kyseisten mielestä ilmeisesti olla aina sellaisia, että ollaan samaa mieltä kaikesta ja kritiikittömästi tai joudut pysyvään epäsuosioon, oli syytä sellaiseen tai sitten todellisuudessa ei...*reps*).

      • vänksy

        ole olla ilkeä ketään kohtaan. Miksi olisikaan..:( Hyvä nyt et ees ainakin yks ihminen on sen huomannut.:) Mutta, sanon joskus asioita hiukan sillain tyhmästi. Joku voi ottaa ne loukkauksena. Ne ei ole sellaisiksi tarkoitettu, mutta olen luonteeltani vaan sellainen, et muotoilen asiat huonosti, enkä aina saa sanottua sitä mitä haluan sanoa, vaan menee hiukan kuin aiheen vierestä, niin joku voi vahingossa loukkaantua, jos luulee sen olevan jotain kuittailua tai muuta vaikka se ei ole. En sellaista harrasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      57
      1855
    2. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      14
      1702
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      137
      1266
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      126
      1155
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      83
      807
    6. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      163
      744
    7. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      721
    8. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      414
      662
    9. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      592
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      535
    Aihe