Erosta jo monta kuukautta, alkanut tosi inhottavaksi ja aikoo kostaa minulle sen ajan mitä vietti kanssani, uhkailee, en tiedä muuta motiivia, kuin saada minut kärsimään!
Tämä on jo kolmas kerta kun minun suhteet päättyy näin, en tiedä mitä teen!
Olen jossain sieluni sopukassa hyväksynyt mitä tuleman pitää, ei niin pahaa, ettei jotain hyvääkin.
Mutta kuitenkin keittää niin vietävästi, suututtaa, menee usko elämään, lamaantuu, ei uskalla luottaa enään kenenkään.
Tommosille äijille pitäisi ostaa hamekangas, miten helvetti sitä on taas tässä tilanteessa.
Olisipa varaa lähteä maailman ääriin, pois pois
KUMMAA KÄYTÖSTÄ!
exältä
51283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
vaan sinussa! Miksi rakastut tuollaisiin neurodivergentteihin miehiin. Taidat itsekin olla sellainen? Aggressiivisuus ja itsekkyys liittyy neurologisiin ominaisuuksiin tietyillä miehillä. Geneettisiä neurologisia ominaisuuksia ovat esim. mood bipolarity ja ADHD. Yleensä nuo ovat vielä comorbid jopa 90%. (sori engl. termit). Nykyisen tautiluokituksen mukaan nuo ovat sairauksia. Mutta toisaalta ne ovat myös vain ominaisuuksia ja luovat diversiteettiä, mitä evoluutio vaatii. Olisiko ne sittenkin syytä poistaa tautiluokituksesta? En tiedä.
ole kaksi osapuolta, jotka vaan ovat väärin ruokkineet toisiaan ja nyt on katkera olla, mutta ei se oikeuta toiselle pahaa tekemään, korkeintaan mielessään toivomaan. Erossakin kaikki tunnekiemurat tulee läpikäytyä sekä ne hyvät että pahat tunteet, jossain vaiheessa tulee se sees, jolloin voi antaa kaiken anteeksi ja jatkaa matkaa terveempänä ja eheytyneempänä.
uhkailut kuullut vai pommittaako hän sua tekstiviestein vai näettekö kenties toisianne vielä? Oisko aika sun laittaa piste, yhteydenpito lopeta, vaihda puhelinnumero, muuta vaikka toiseen osoitteeseen tai vaihtoehtoisesti mene poliisin juttusille tässä asiassa, jos oman henkesi puolesta joudut pelkäämään.
siksihän se suututtaakin kun,vika on itsessä. Ja tekstiviesti plus sähköposti on se millä terrorisoidaan, eikä ole tapana numeroa vaihdella ja osoitettakin harvakseltaan. Olen luonneanalyysin mukaan tuntemattomien Määttä, eli ei tässä heti karkuun lähdetä!
Omani häipy vuosien jälkeen kun tuhka tuuleen ja vaihto suurinpiirtein identiteettinsä....siis nää kaikki..osote,numero,s-postit,...kaikki. En ollut uhkaava enkä ahdistellut...kyllästy vaan muhun 5 vuoden jälkeen ja uutta lihaa pöytään...ollaan vasta 25 ja 28... Paskaa niskaan ja vauva mulla kotona...kiva homma on... Rikosilmotus...se onkin hyvä tapa uhkailla exäni mielestä jos koitan yhteyttä. Ainoastaan pakolliset lapsen asiet hoidetaanpi...että näin voi käydä suhteelle kun toisella on masennusta. Mies veti omat johtopäätökset seksin vähyydestä ja lähti..jonkin aikaa kesti mutta sen jälkeen luuli tietävänsä etten enään rakasta sitä. Ei siinä auttanut rukoilut. Sano tietävänsä etten enään rakasta sitä,ei ole seksiä enään ja näin....masennushan ei vaikuta asiaan. No mutta,tulipa pentu sen kanssa pyöräytettyä..