Kun tehtiin olkavarteeni iso kelttiristi niin tekovaiheessa tuli verta..juu niin kai kun revitään mutta siskoni(tatuoitu)sanoi ettei saisi tulla..silloin se on tehty liian syvälle!Kotona huomasin et verta oli vielä valunut aika paljon "siteesee" eli muovipussiin joka sen päällä oli.
Kuuluuko siis verta tulla vai ei???Aiemmin kirjoitin kivusta..siksikö minuun sattui niin paljon kun se tehtiin niin syvälle?
Kuuluuko siis verta tulla vai ei???Aiemmin kirjoitin kivusta..siksikö minuun sattui niin paljon kun se tehtiin niin syvälle?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minulla ainakin tuli verta, molemmilla kerroilla. Kaverille laitettiin olkavarteen ja siitäkin tuli ihan kiitettävästi verta, ihan normaalia se on. Tietysti yksilöllistä, mutta minullakin jo aikaa siitä kun tatuoinnit tehtiin ja hyviltä näyttää vieläkin eikä mitään komplikaatioita, että enpä sinuna huolestuisi turhaan.. :)
Toki tatuoinnista verta tulee, kun se ihoon kerran hakataan!
..Kännissä ei saisi mennä kuvaa ottamaan, silloin verentulo suurenee.
En nyt tiedä kuuluko vai eikö kuulu, mutta kyllä mulla ainakin molemmilla kerroilla tuli. Ei se sitä tarkoita että se on tehty liian syvälle. Tatuoitaessa iho menee rikki ja tottakai silloin tulee verta kun iho menee rikki. Mitä suurempi tatska ni yleensä sitä enemmän verta.
Veren tulo riippuu paljon mihin kohtaan kehoa tatuoinnin on ottanut. Toisilla ihmisillä on ihon pinnassa enemmän verisuonia, kuin toisilla. Itselläni on tatuointi lapojen välissä, eikä siitä tullut paljon verta sitä tehdessä, mutta puhdistuksen jälkeen se alkoi tihkua.