Huomaako kukaan itserusketusta

jos käyttää kohtuudella? En halua, että minut leimataan itserusketusyanariksi :(
2440
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minun ystäväni (oikeastaan heitä on kaksi kpl, jotka harrastavat tätä) harrastaa kilpatanssia ja joutuu aina ennen kisoja käyttämään itseruskettavaa ja sen kyllä huomaa. :/ Iho on ihan läikikäs ja aivan liian ruskea. MUTTA, jos sitä osaa käyttää _oikein_ ja melko _vähän_, lopputulos on tietenkin melko luonnollinen. Iho kannattaa kuoria ennen voiteen levitystä jne.

Äänestä
  • olen käyttänyt garnierin asteittain ruskettavaa voidetta, kun kosteuttaa ja kuorii ihon ennen kun laittaa iteseruskettavan niin tulos on tosi luonnollinen!:) suihkutettavat itseruskettavat ei ole hyviä, jättävät ihon tosi laikukkaaksi ja liian tummaksi... vertailtiin työkavereiden kanssa kuka on ruskettunein, niin oli kyllä kaverit ihmeissään kun sanoin että tämä rusketus on kylläkin purkista peräisin... ;D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nick-enkeli kirjoitti:

jos käyttää kohtuudella? En halua, että minut leimataan itserusketusyanariksi :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu