http://www.hs.fi/juttusarja/silfverberg/artikkeli/Pehmomies sytyttää intohimon/1135245764843
Tärkeää luettavaa miehistä ja
naisista!
4345
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
naiset eibät halua liian itsevarmaa miestä toki antavat seksiä hänelle mutta parisuhde ei tule olemaan toimiva. Pehmomiehen kanssa syntyy kyllä ok parisuhteita mutta lopullinen intohimo puuttuu koska naiset haluavat olla naisia. Heitä täytyy alistaa miehen täytyy ottaa ohjat seksin suhteen ja jos nainen ohajat ottaa se on varmasti vain satunnaunen ulkomaalainen mies jonka kanssa sekstaillaan täysiä ja taas palataan alistuvaan rooliin tottakai kun se on helpompi. MIEHENHÄN tulisi olla vastuun kantaja ja voimakas mieleltään ei tähän mikään pehmomies sovi. Naisten ylimielisyydessä vain piile se vaara että harva mies pystyy tähän nykymiehen vaativaan rooliin joka kantaa vastuun ja on voimakas ja antaa naisen olla se heikompi osapuoli. Mitäpä siitä tehkööt itsemurhan raukat kun eivät kelpaa miehen rooliin ihan oikeinhan tämä on.
Tuo voimakastahtoinen alistajamiesmalli on ollut iät ja ajat voimissaan kun naisten on pitänyt olla heikkona hiirulaisena hymyilemässä hiljaa vierellä. Nykypäivänä nainenkin saa olla tasa-arvoinen kumppani suhteessa.
nimenomaan nainen on tasaarvoinen vain sensuhteen kuten se nykynaiselle sopii. Ongelmia syntyy kun nainen haluaa hallita suhdetta ja saada nimenomaan MIEHEKKÄÄN miehen. Heikoissa miehissä on se heikkous naisten kannalta että he saattavat neuvotella naisten kanssa vaikeista päätöksistä kuntaas naiset eivät halua ottaa näihin vaikeisiin asioihin kantaa vaan haluavat vain olla herkkiä ja tasa-arvoisia muissa asioissa. Naiset eivät halua vastuuta vaan helppoja päätöksiä ja arvostusta.
Huonosti laadittua propagandaa. Yritetään siloitella karut tosiasiat. Pehmomies ei koskaan kelpaa edes lesboille, miehen pitää olla matalaotsainen nakkikiskatappelija jotta pimperoa heruu.