Otsikossa se jo tulikin. Nyt kaikki hehkuttamaan omaa hyvyyttään! Mikä tulee ensimmäisenä mieleen?
Yksi asia, jossa olet hyvä?
...
19413
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
en nääs haasta riitaa humalassa
aika usein porukasta jollakin lipsahtaa rähinäpullo auki..ja sitten muut illan viettäjät "hoitaa" tätä onkelmaa...
enkä ole siitä ylpeä.
itsesyytöksissä olen vallan erinomainen...
naisia.
että mä olen aika hyvä luulemaan liikoja mut tää olis silleen positiivisessa mielessä. Mä olen ikuinen optimisti ja jos pettymys tulee niin mä olen hyvä myös sen sivuuttamisessa :D
Positiivista otetta aloituksellani hainkin.
Heh, mä osasin!! :)
Kyynisyys pilaa niin monet asiallisetkin keskustelun avaukset.
nauroin kotimatkalla kun ajoin fillarilla yli tunnin vesisateessa, että kyllä mun pyörässä on ihan hemmetin kirkas ajovalo koska kaikki vastaantulijat luuli pimeellä että mulla on joku hiljanen moottoripyörä, mut kun ohitti niin se olikin fillari ja suut loksahteli auki x'D Mun pointti nyt oli tässä, että mä hymyilin koko matkan vaikka tuli vettä ja mun kädet huus armoa viimalta :) Se on sääli että jotkut, myös minäkin joskus, vaivutaan kyynisyyteen ja negatiivisuuteen ja puretaan se muihin. Mälsää semmonen :(
Ainakin ihmiset avautuvat minulle mielellään. Jopa puolitutut ja kipeistäkin asioista. En tosin itsekään ymmärrä, mistä se johtuu. Jep, ja olen hyvä organisoimaan asioita.
Ehkä he kokevat sinut vakaaksi kuin peruskallio ja purkavat sen takia murheensa sinulle?
En olekaan ennen moista miettinyt. Niin se vaan on aina ollut. Ehkäpä minä osaan nyökytellä päätäni oikeassa kohdassa. ;-)
..sängyssä. Muun muassa.. ;)
on kieltämättä hyvä asia ihmisessä.
..täysin lyömätön olen.
minusta on helppo päästä eroon. Ei tarvitse kuin sanoa vakavalla naamalla "Häivy", vaikka kyse olisi huonosta pilasta.
Se on tilanteesta riippuen joko hyvä tai huono asia. Useimmin kuitenkin hyvä.:)
yläasteellaki vetelin puhtaita kymppejä tykkänään. =)