Setzer over Clapton

Setzer on parhaassa kunnossaan ja Clapton jo iltapuolen muusikko. Eli Eric on jo parhaat hommansa tehnyt kuuskyt- seitkytluvun vaihteessa. Ei millään pahalla Claptonin faneja kohtaan, mutta onneksi saatiin verevä äijä Poriin.
4166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Brian Setzerin olutvatsa tuskin on keneltäkään jäänyt huomaamatta eli tuskin vanha valkoisen herruuden rasistinen kannattaja ihan parhaassa vedossaan on. Kyllä tilanne on se, että Pori Jazzilla ei ollut varaa Eric Claptoniin. Setzerin sai ainakin kymmenen kertaa halvemmalla ja parin vuoden takainen Paul Anka -elvistelykeikka osoitti, että suomalaisille kelpaa b-luokan tähtikin. Monet menevät Porin jazzeille riippumatta kuka siellä esiintyy. Tänä vuonna vaan on tarjontaa supertähdistä eri puolilla maata niin paljon, että Pori ei houkuta enää muita kuin kaikkein uskollisimpia humppaveteraaneja.

Äänestä
  • Ei Setzer ole ikinä kuulunut mihinkään valkoista herrarotua ylempänä pitävään rasistiporukkaan. Päin vastoin herra Setzer tietää rytmimusiikin juuret ja kunnioittaa mustia artisteja, jotka ovat kehittäneet koko rockin. Nämä rockabilly fanaatikot ovat erikseen oma lukunsa. Brian ei sille voi mitään jos nämä kux klux klania ihannoivat pölvästit pitävät hänenkin musiikistaan. Brian ei ole mikää rasisti vaan fiksu aidosti tunteva ja taitava artisti. Loistava kitaristi, jonka soitossa kuulee sävyjä jazzista, bluesista ja rock and rollista, jopa punkin rajuutta. Hän kun ei koskaan ole ollut mikään rockabilly puritaani, vaan on mennyt musiikissaan omia latujaan. Mutta ilmeisesti et ole koskaan kuullutkaan miehen soittoa tai sitten et ainakaan ymmärrä kitaran soitosta tuon taivaallista. Taitaa harmittaa tuon Tom Jonesin poisjäänti. Se olisi kai ollut enemmän makuusi.

    Äänestä

  • Setzer on todella kovassa vedossa. Ei pieni kaljavatsa vaikuta soittoon. Kuunteles miehen levyjä, esim. big bändin kanssa tehtyjä tai live dvd:tä. Äijä on iskussa ja tulee räjäyttämään musalla koko Kirjurinluodon. Pori Jazzeille tuli mentäväksi taas. Viime vuonna oli pakko mennä katsomaan Santana ja Return To Forever. Kummassakin bändissä mieletön kitaristi. Olivat kovia. Taas saadaan kitaraherkkua kun Setzer tulee Poriin. Jihhuu!

    Äänestä

  • Jihhuu!!!!! kirjoitti:

    Setzer on todella kovassa vedossa. Ei pieni kaljavatsa vaikuta soittoon. Kuunteles miehen levyjä, esim. big bändin kanssa tehtyjä tai live dvd:tä. Äijä on iskussa ja tulee räjäyttämään musalla koko Kirjurinluodon. Pori Jazzeille tuli mentäväksi taas. Viime vuonna oli pakko mennä katsomaan Santana ja Return To Forever. Kummassakin bändissä mieletön kitaristi. Olivat kovia. Taas saadaan kitaraherkkua kun Setzer tulee Poriin. Jihhuu!

    Brian Setzerin Haminassa kesällä 2005 oli yksi kovimpia keikkoja mitä olen koskaan nähnyt. Ukko nauttii soittamisesta ja ennenkaikkea on viihdyttävä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bluesjazzmies kirjoitti:

Setzer on parhaassa kunnossaan ja Clapton jo iltapuolen muusikko. Eli Eric on jo parhaat hommansa tehnyt kuuskyt- seitkytluvun vaihteessa. Ei millään pahalla Claptonin faneja kohtaan, mutta onneksi saatiin verevä äijä Poriin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu