Olin ollut aika kauan sinkkuna, mutta kaikennäköistä hiihtäjää oli kuitenkin ympärillä pyörinyt. Päätin puoli vitsinä kirjoittaa listan ihannemiehestäni jonka sitten kelpuutan tulevaksi aviomiehekseni kun hän tulee vastaan, lista meni seuraavanlaisesti:
- Yli 180 cm pitkä
- Leveä selkä
- "Jääkiekkoilijan" perse
- Tumma/Vaalea (Ei väliä)
- Rauhallinen
- Järkevä
- Siisti (pitää itsestään ja kodistaan huolta)
- Osaa kuunnella
- Osaa pukeutua
- Hyvät hampaat
- Kaunis hymy
- Jalat maassa -tyyppi eli ei tee itsestään suurta numeroa
- Huomioon ottava
- Hyvä nenä (vaikea selittää, mutta hyvä sen on oltava)
- Miehekkäät kädet
- Kohtelias/hyväkäytöksinen
- Ei kuorsaa
Ajattelin, että jos en löydä tätä miestä, olen sitten mielummin yksin. No meni n. puoli vuotta ja nyt olen onnellisesti parisuhteessa unelmieni miehen kanssa :) Olin unohtanut koko listan,löysin sen myöhemmin ja se sai minut hymyilemään. Ei pidä tyytyä, mutta en myöskään tarkoita, että täytyy nirsoilla. Täytyy vaan tietää mitä haluaa :)
Ihannemies!
Löysin sen... :)
8456
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Toivottavasti ja ilmeisesti ansaitsette toisenne. Ulkonäkö merkkaa jotain, mutta tärkeämpi on kaikki se mitä on sisällä ei se mitä on päällä. Siksi musta on kiva tutustua täällä netis ihmisiin vaikka ei tiedä minkä näköisiä he ovat ,, Ajatukset saavat minut pitämään jostain ihmisestä tai sit ei.
No tottakai se on tärkeää millainen ihminen on luonteeltaan... ja olihan listassani kuitenkin mainittu luonteenpiirteitäkin :) Pointti oli kuitenkin se että listan tekeminen oli hauskaa. Oli hienoa huomata se että pystyy olemaan itsenäinen, ei tarvitse tyytyä johonkin ihmiseen, vaan sen takia että on joku. Silloinhan sen elämänsä rakkauden löytää kun ei sitä todellakaan kaipaa... :)
Taas näitä...
kova täällä kommentoimaan muitten ihanteita, mikset pistä omaasi tänne?
Voitko tarkentaa tuon " - "Jääkiekkoilijan" perse " jutun?
perse, on jää kiekkolijan perse. eli pakarat pitää olla. siihen kun heittää kolikon niin se pomppaa takasin. sitä voi sil kolikolla testata, onko jääkiekkoilijan perse.
Eli siis joo... jääkiekkoilijan perse on just sellainen timmi pylly eli on tullut urheiltua jonkun verran :)
täsmää paitsi tuo kuorsaus - se kyllä vaivaa todennäköisesti kaikkia muitakin miehiä aika ajoin iän mukana...tulet huomaamaan !!!