Olen siis lähdössä ulkomaille vkon päästä ja vieläkin hakussa nuorelle iholle sopiva meikkivoide. Kasvoni iho ei ole niinkään finninen, mutta päivänmittaan rasvoittuva. Vanhat arvet ovat punaiset ja nenänpielusten ohut iho myös.
Oisi tietenkin kiva jos meikkivoide pysyisi uinninkin ajan ja sen jälkeenkin..
Eli mikä olisi oikea meikkivoide ja hinnallakaan ei niin väliä, mutta kiva kun se löytyisi pian.
meikkivoide ulkomaille
:( :)
3439
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
jättämään meikkivoiteen pois. Aivan turha helteessä pitää meikkivoidetta, se lähtee pois ihan tuossa tuokiossa. Se hikoilee pois ja ei kestä uimista. Kannattaisi pikemminkin laittaa voimakaskertoimista aurinkovoidetta. Jos kasvot pääsevät palamaan niin silloin ei auta enää minkäänlainen meikkivoide. Kun punoitus laskee niin sit alkaa iho kesimään niin voit kuvitella minkänäköinen naamasi on jos laitat siihen meikkivoidetta. Iltamenoihin tietysti voit laittaa meikkivoiteen ja kevyen puuteroinnin.
No mut entäs jos ap ei mee hellelomalle? vaikkakin luultavasti menee.. Mut ku määki oon tossa muutaman viikin päästä ulkomaille lähöss, nii en mä mee minnekää etelän retkille ;) Sanosin ett MAx FActorin Lasting performance.
Miksi et esittelisi maailmalle suomalaista kukkaniittykauneutta Lumenevoiteen sileydessä? Se ei ole paheellista,päinvastoin,huomattavasti diplomaattisempaa kuin et hei,katsokaa,meilläkin on LÓréalia kaupoissa.USAssa on 10 merkkiä kohti 1:ä halpaa suomalaisittain.On Stilaa,CoverGirliä,vaik mitä.Etenkin USAn lanseerauksissa.Mihin hävisi Bourjoisin yks hylly Sokoksesta??