HARD shit?

kuikuilija:)

Käykö täällä enää ketään keskustelemassa? Hmm, anyways, rankempi konemusa on ruvennut kiinnostamaan enemmän ja enemmän, mutta näin "alottelijana" nimet ovat vähän hukassa. Heitelkääpä nimiä tai settien nimiä jne? Kiitos!

7

518

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • A2T

      Hard Trancea vaiko ihan hardcorea? =) Aloita suomalaisista vaikka Proteuksella.

    • safgftnbmbkhu

      Terrorcore? :D

      • Hardcore Is My Life

        Alota näistä: Angerfist DJ Outblast DJ Korsakoff DJ Promo DJ Ghost Showtek Neophyte Evil Activities Tha Playah


    • hardstylelovertillthedaythatidie

      siinä esimerkiks hardstyle artisteja:
      Headhunterz
      Noisecontrollerz
      The Prophet
      Blutonium boy
      Alpha twins
      Technoboy
      D-block & stefan


      yms yms yms

      siinä hardstyle musiikkia, se nyt on suht "rankkaa" ja sitte vielä nopeempaa tosta on hardcore ja sen alalajit kuten terrorcore ja speedcore

    • Hempp@

      Noh riippuu tietysti mitä pitää kovana, mutta pyhä kolmiyhteys rankempaa kamaa kohti ovat toki:

      1 - Hardstyle
      Basso puhisee, melodioita, sopivan rankkaa muttei liian. Helppoa kamaa.
      Technoboy, Tuneboy, The Prophet, Headhunterz, DJ Zany (& MC DV8), Showtek, Noisecontrollers, suomalaisista Sasha F ja Hardstyle Mafia.

      2 - Hardcore
      Paukkuu jo aika kivasti. Hieman kiintoisampaa matskua kuin hardstyle (mielestäni, hardstyle tuppaa nykyään olemaan sellaista samaa tiluliitä vaikka hyviä biisejä sieltä vielä löytyy). Angerfist, DJ Outblast, The Headbanger, Unexist, DJ Dione, Endymion, Tha Playah, Tommyknocker...

      3 - Terrorcore / Speedcore
      Aikamoista pahistelua.
      The Outside Agency, Forsaken Is Dead, Mindustries, DJ The Producer, Sei2ure, S.R.B...mitähän vielä.

      Hardstylellä ja hardcorella nyt on hyvä aloittaa koska ovat suosituinta matskua tuolla Keski-Euroopassa. Kaikenlaisia tapahtumia on kyhätty miljoonia, löytyy Sensation Blackia (nykyään pelkkä Black), In Qontrol, Qlimax, Nightmare Outdoors ja mitä vielä lisää? Hakusanoina kun käyttää jotain näistä niin alkaa livesettiä löytymään. Levysarjoja esim. Masters of Hardcore, Lords of Hardcore, This Is Terror joista aina löytyy kovaa pauketta.

      Ei nämä nyt teh_ultimate kowistelua ole mutta jostain on aloitettava josta löytää sitten mieleisensä jos vaikka tykkää rikkobiitistä tai jostain muusta ihan ufosta kamasta.

    • kgkgkgkgk

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      43
      10593
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      126
      10142
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      22
      7937
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6334
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      32
      4933
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      56
      4743
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      117
      4076
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      125
      3429
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3147
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      226
      3095
    Aihe