Onko kellään kokemusta firstdatesta? Mulla vaan sellanen tunne että kusetus- profiileja pyörii,ku yks ruottalainen otti yhteyttä ja nyt sen kuva näkyy miltei aina siinä etusivulla, niinku "näytillä" muille... eli kaunis nainen ottaa yhteyttä tuon ilmaisen kahden päivän aikana, yrittävätkö kalastella tällä tavalla maksavia asiakkaita?
firstdate
Jeeps!!!
3369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tuosta tai vastaavasta menetelmästä ulkomaisilla deittisaiteilla tapahtuvaksi joten voi olla mahdollista tuollakin? En osaa tarkempaa sanoa.
kannattaa olla varovainen. katso www.419.bittenus.com nämä nig. tai seneg. rikolliset voivat käyttää kuvia netistä, lehtistä, jonkun pornotähtösen kuviikin oli käytetty vastauksiin , yl. kaava: www. tseboksary siin alempaa Darya . ainakin match.com oli käytetty, myös joissain suom. treffipalstoilla . itellä oli otamut.org pari ilm. ja vast. oli juuri noita nig. kirjeitä. ei nyt kaikkea voi yleistää , mut kumminkin! nämä sen. tai nig. tai minkä maalaisia ovatkin voivat esiintyä naisina, vaikka siis ovat miehiä, tark. on juuri huijata rahaa etupäässä yksinäisiltä miehiltä, joskus myös naisilta( plaza.fi löyty yks, mis oli lähellä tulla huijatuksi) , monelle ei tule ehkä mieleenkään, että tuolla toisessa päässä olisi huijari rikollinen. järjestäytyneestä rikollisuudesta on mitä ilmeisimmin kysymys??
Kusetus profiileja sekä vievät tililtäsi rahaa jos maksat heidän jäsenmaksun eli nyt kesän 1.90£ ja menin itse lankaan ja tänään 25.7.2012 tililtä lähti sinne 24.90£ joten kortti vaihtoon ym. Support ei toimi, kirjoitin adminille ja lopulta luin googlesta mikä tämä sivu on... Kirjoitin sitten profiiliini että sivu on kusetus eli jos olet antanut tilinrosi niin vaihda kortti/tili sekä yhdelle ihmiselle myös en vain ehtinyt kirjoittaa loppuun kun sivu katkesi ja alkoi etusivulta..näin minun profiili oli poistettu enkä pääse enää kirjautumaan sisälle. Luin ettei kiinnosta poliisia, ei resursseja tollaseen it-ammattilais touhuun. Ei tule rahat takas mutta otan työkseni kyhätä semmonen mato millä demolisoin heidän serverinsä, tai saa nähdä... ;)