En ole vuosikausiin mitään tuoksuja käyttänyt enkä nykyisistä tuoksuista mitään ymmärräkään. Nuoruudessani pidin mm. Yves Rocherin Venezia, Rochasin Bysance, Ashleyn Musk ja Yves St.Laurentin Opium -tuoksuista (sorry, nimet varmasti väärin kirjoitettuja). Olen keski-ikäinen nainen ja kaipaisin jotain tuoksua ihan arkikäyttöön. En pidä mistään kukkaistuoksuista sun muista imellyksistä, enkä toisaalta ole kovin sporttihenkinenkään. Mitähän tuoksua tälläinen vanha kanttura vielä oppisi käyttämään? Kiitos jos joku viitsii kommentoida :)
Suositelkaa
7
835
Vastaukset
- koita sitä
Kokeile Givenchyn Ysatis -tuoksua! Se on aivan hurmaava naisella.
- ehdotuksia
Tässä olisi muutama ehdotus kypsemmälle naiselle. Nina Riccin Premier Jour, Lacosten Pour Femme ja Calvin Kleinin Eternity Summer.
- niin suunnistat paremmin!
Itsekin,aikuinen lomautettu nainen,vailla uutta edt:tä.Käytössä MissElite suihkedeo.Pitäisi olla mulle hempeää ja Jennifer Lopezia ilman JUST HÄNEN signeeraamiaansa nimikkotuoksuja.Samansorttista.Puman pinkki,SJP Covet,AmorAmor,mun lajistoani. Näiden vastakohtia taidatkin sieltä raskaiden "myrkkytuoksujesi" puolelta uudelleenlöytää.Joitain kovia uutuuksiakin on jo esillä Stokkalla.Noita suklaapuotimeininkejä rommilla.Älä osta Cherietä,se on pistävä nenässä,vaikka laajasti promotoitua. Pitkään mulla ollut jotain perushöttöä Calvinilta,niillä kun piisaa uusia valkoisen teepaidan vesi-sitruksia.
- Lou Lou
Semmoinen siniturkoosi pullo, ainakin laivalla näin viikonloppuna, itse sain ekan kerran lahjaksi poikaystävältä 80-luvulla, kun oli uutuustuoksu, välillä sitä ei näkynyt markkinoilla. Ollaan oltu tuo tyypin kanssa naimisissa jo 18 v (siis ei tuoksu vaan tuoksun lahjoittaja).
- Eeva-Leena
ystävä minäkin, samoin Balahe´n (saako sitä vielä?). Kaipaan minäkin tuoksuvinkkejä aikuiselle naiselle samaan tyyliin kuin aloittaja eli pidän mausteisista lämpimistä tuoksuista. Nykyiset tuoksut ovat vain aika vieraita kun en noin 10 vuoteen ole parfyymiä ruiskutellut kun olen ollut 4 lapsen kotiäitinä. Mutta nyt palaan työelämään ja haluaisin tuoksua muultakin kuin vaipoilta ja pullalta! :))
- on ihastuttava tuoksu
Kokeile sitä klassikkoa Arpege , olikohan se nyt Givenchyn. Musta pullo, ihana naisten tuoksu.
- Tiipii
Arpege on Lanvinin tuoksu ja on aivan ihana, pikkuisen erilainen aikuisen naisen tuoksu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko1942722Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82862557Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy412324Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1591414Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har171102Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään451070Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j10771- 54761
- 19693
- 55672