Miten suhtautuisitte jos tuntematon nainen pistäisi teille viestiä facebookissa ja osoittaisi kiinnostusta? Siis nainen jonka olisitte kyllä luonnossakin nähnyt ja jos hän jostain olisi saanut tietää nimenne.. Olisiko ahdistavaa vai imartelevaa?
ahdistelijako...?
82695
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
jos nainen ottaa yhteyttä
ole nimet vapaina kaikilla?Tuntetamaton,kuitenkin nähny luonnossa olet...
En omaa kokemuxii Facebookista.Vastuukykyä pitäisi kartoittaa (ATK-tukihenkilöstön) sellaisen saitin rekisteriotteilla.Puolin ja toisin sataa hukuttamalla syytöksiä,kun piiri laajenee laajenemistaan.Syy miksi en mene Facebookiin on mm. ammatilliset suojautumisvelvoitteet. Minusta haluat pommittaa naissukupuolta tuollaisella mukamas avuttomalla syyllistämisellä.Kaikillahan meillä tippa kielenpäässä on..
Täh?
Sehän on oikeastaan paljon helpompaa tuntemattoman yrittää iskeä toinen. Sitähän tapahtuu esim. baareissakin hyvin usein, tämä tilanne vain sattuu tapahtumaan virtuaalisesti. Ja onhan noita deittisivustoja, missä miehet hakevat naista, joten ei se siitäkään hirveästi erottuisi. Ja kuitenkin olette nähneet livenä, ja jos jotain silmäpeliä on ollut mukana edes vähän, voi olla ihan hyvät mahiksetkin. Niin, itse ainakin olisin imarreltu, jos joku ottaisi yhteyttä. Tiedä sitten, jos henkilö sattuisi olemaan varattu, saattaisi hieman ahdistaa, mutta senkin tiedon käyttäjät laittavat useinmiten näkyviin Facebookiin.
Kohtelias lähestyminen imartelee ketä tahansa. Ei sillä ole yhtään väliä, lähestyykö kasvokkain, puhelimella vai netissä.
Mä oisin niinku iha sillei ahistunut. Mua kauhistuttais joku kyyläilijä, joka kattoo mu kuvaa ja hiplaa itteeäänn - yäk. Siis must sellane kyl pitäs laittaa johoki hoitoo tai jotai. Se ois iha kamalaa. Mä varmaa joutusi johoki hoitoo, ku mua alkais niinku ahistaa niinku sillei tiiätsä. Toiha ois iha sairast niinku sillei tiiäts.
Imartelevaa.