Ei tämä mitään maailmaa mullistavaa juttua ole mutta ajattelin laittaa tuon -venäläiset nauraa suomelle-kommentin jättäneelle snobi-valittajalle vähän toisenlaista juttua samasta aiheesta:
Lainaus Iltasanomista:
Venäjän tv:n ykköskanava on pitänyt huolen siitä, että Suomen euroviisuedustaja Waldo's People tunnetaan nyt koko maassa aina Sahalinin saarelta Kaliningradiin saakka.
Suomalaisryhmän tunnelmista kertovaa videota on näytetty sekä uutislähetyksessä että Euroviisujen päiväkirja -nimisessä lähetyksessä. Lisäksi Waldon ja Karoliinan iso haastattelu on pyörinyt ykköskanavan aamulähetyksissä eri aikavyöhykkeillä.
Waldon edustaja Katja Toivanen on iloisesti yllättynyt Venäjän median kiinnostuksesta. Internet-hakujen perusteella näyttää nimittäin siltä, että suomalaisryhmä on saanut Moskovassa itselleen keskimääräistä enemmän huomiota.
- Siltä tosiaan tuntuu. Aika hyvin meidät on täällä noteerattu. Perjantaina on vuorossa esimerkiksi Komsomolskaja Pravdan online-haastattelu, Toivanen kertoi.
Komsomolskaja Pravda on Venäjän laajalevikkisin lehti ja myös erittäin suosittu internetissä.
Venäläisen median lisäksi Waldo on kiinnostanut muun muassa kreikkalaista Star-tv:tä ja ruotsalaista Aftonbladetia sekä Hollannin ja Saksan tiedotusvälineitä.
Venäjän tiedotusvälineissä Waldo's Peoplen showta ja Lose Contol -kappletta on kuvailtu hyvin energiseksi ja ryhmää on kutsuttu "kuumiksi suomalaisiksi tytöiksi ja pojiksi
Nämä venäläiset EIVÄT
naura suomelle
2348
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Venäjä on hyvin suuri maa, helposti sinne myydään huonoinakin aikoina muutama sata tuhatta levyä, ja talous on kohta nousemassa, tämä pitää muistaa
Upea porukka nyt maailmalla ja sen ovat huomanneet myös Venäjän media.Kyllä meillä nyt on vaan niin hyvä porukka siellä ja he ovat myös venäläisten mieleen,ovat sen tyylisiä.Pärjäävät varmaan ja englanti on virheetöntä,osaavat haastattelut ym.median kiemurat,eivät hätkähdä varmaan mistään.Upea ulkonäkö on huomattu nyt joka paikassa,antaa palaa Waldos people!!!Nyt on hienoa olla Suomalainen!!