dust eater dogs

Tietääkö kukaan yhtyeestä Dust Eater Dogs mitään? Mielestäni yhtyeen musiikki oli aivan täyttä roskaa. Varsinkin voiman ja rauhan messu -levy oli aivan käsittämättömän kamala! Yksi huonoimmista ikinä!
101279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ne olivat rumia ja haisivat, eikä huumorikaan ollut yhtään hauskaa. En voi ymmärtää yhtyeen suosiota 90-luvun lopulla. Lisäksi on liikkunut huhuja, että yhtye olisi taas puuhailemassa jotain. Varjelkoon!

Äänestä

Paras ikinä.

Äänestä
  • meininki!

    Äänestä

Ei oo kyllä huonoa sanottavaa ko. levystä. Muita levyjä mulla ei oo ku ne on nykyään vähän kiven alla ja kersana ollessa ku niitä sai nii mulle ostettiin pari levyä vuodessa.

Äänestä

Dedi on sairaan jees.

Äänestä
  • DED on sairas ja jees.

    Äänestä

Älyttömän hyvä levy,, tietysti ei oo sellaisenaan esittävää musiikkia kun se on messu johon jokainen voi samaistua ja osallistua,, parasta ever!!!

Äänestä

gehari oot paska ihminen

Äänestä

Tervetuloa vaan Vappugospeliin Kouvolaan, vappuna.

Siellä soittaa pitkän tauon jälkeen Dust Eater Dogs. Mukana myös No Man's Band, Tera yms yms...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gehari kirjoitti:

Tietääkö kukaan yhtyeestä Dust Eater Dogs mitään? Mielestäni yhtyeen musiikki oli aivan täyttä roskaa. Varsinkin voiman ja rauhan messu -levy oli aivan käsittämättömän kamala! Yksi huonoimmista ikinä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu