The Levitators

International Cooking

Em. kappale esitettiin Radio Suomen Kadonneen aarteen metsästäjät -ohjelmassa. Käykää kuuntelemassa Yle Areenassa vielä kun se on kuultavissa. Mielestäni aivan sympaattinen kappale. Mikäs se tämmöinen 80-luvun kokoonpano oli? Ei ainakaan levyttänyt kovin paljon.

3

1313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jussi T

      Levitators on v. 1980 perustettu reggae-bändi Lahdesta. Ko. biisi on "Take a Ride" -nimiseltä LP:ltä.

      Levitators toimiii edelleen ja pusaa levyjäkin yhä silloin tällöin. Viimeisimmät tuotokset ovat oma "Old Dogs" CD sekä "Versio" -nimisen suomi-reggaelevyn taustojen soitto, samalla levyllä myös muutama muidenkin soittama tausta.

      Youtubesta löytyy muutama kännykällä kuvattu pätkä kesältä -07, myspacelta Levitatorsia osoitteesta myspace.com/thelevitatorsmusic.

      • Cook In

        Kiitos tiedoista.
        "International Cookingin" voisi moni haluta kuulla MySpacen tai YouTuben kautta.


    • Mikko p

      01.03.2014 alkaen: www.reggae-levitators.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia

      "Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak
      Maailman menoa
      73
      4268
    2. Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei

      Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka
      Maailman menoa
      48
      3193
    3. Yks vähemmän

      Yks narkki täälläkin vähemmän,m.t. sai mitä halusi😎
      Kiuruvesi
      37
      2887
    4. Nyt voin sanoa että vtuttaa!

      Kertaa sata 💯
      Ikävä
      34
      2018
    5. Kaunis Martina taas lehtihaastattelussa - kommentoi Stefua

      Martina sanoi, että Isabella on käytännössä aina hänen kanssaan. "Minä olen se vanhempi, joka ottaa 100-prosenttisen vas
      Kotimaiset julkkisjuorut
      506
      1698
    6. Oletko onnellinen

      Kun ei enää nähdä?
      Ikävä
      63
      1614
    7. Gallup: Kenet sinä haluaisit nähdä Yökylässä-sarjassa?

      Yökylässä Maria Veitola -sarjaa on nähty jo 10 kautta tv:ssä, ja Veitola on yöpynyt satojen suomalaisten julkkisten kode
      Tv-sarjat
      48
      1472
    8. Anteeksi

      Anteeksi 😭😭😭. Olet rakas❤️. En juo enää liikaa. 😭
      Ikävä
      41
      1380
    9. Minun kultani

      Mistä saataisiin sulle hyvät henkselit? 🤗😘
      Ikävä
      68
      1304
    10. Mitäs mieltä

      Hakeekohan pikkunennmies alavuden kaupunginjohtajaksi? Pakkoliitos ähtäri-alavus. Taas olis mieliharmi johtamassa suoho
      Ähtäri
      17
      1266
    Aihe