on ihanaa, kun sen oikein oivaltaa...
Elämä
akrep
4396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oikein hyvää kesää myös sinulle.
Kivaa kesää ja kaikkea muutakin. Samoin itse, olen onnellinen mieheni kanssa ja odotamme kesää innolla, että pääsemme käymään perheemme luona Turkissa.
Palstalla on toki myös meitä tasapainoisia perhe-ihmisiä, vaikka pari häiriintynyttä saakin aikaan sen vaikutelman, että heitä olisi enemmistö. Vielä enemmän hämmästyttää kylläkin ne, omien sanojensa mukaan parisuhteessa elävät, jotka vaikuttavat kovin katkerilta ja vihamielisiltä kanssakeskustelijoita kohtaan. Ei voi olla kaikki hyvin siellä kotona :-( Nyt meillä nautitaan ensinnäkin perjantai-illasta työviikon pätteeksi. Laitetaan kalaa ja salaattia illalliseksi. Sitten katsotaan illan elokuva. Eikös vallan traagista tämä meidän perhearki ;-) Mukavaa viikonloppua!
Elämä menossa ja kesä tulossa kokoajan;D Minä olen tyytyväinen moneenkin asiaan esim. siihen, että ei tarvitse olla happilaitteessa, olen lähes tulkoon vapaa sinkku (mitä nyt ahma ja sen exä ja sen muu elämä kaivertaa mielessä päivin öin mutta ei elämä voi olla siitä kiinni... no ei ainakaan enää ensi vuonna, sitten minulla on jo uusi mies lupaan... tai ei ole mutta olen edelleen tyytyväinen elämääni ja en ole happilaitteessa tai makaa katuojassa;D). Olen ollut koko talven terveenä ja syön d-vitamiinia 120 mikkiä päivässä. Sain soluasunnon ja minulla on ihana kämppäkaveri, joka ei nipota mistään. Opiskelut menee hyvin ja kesäksi on työtä hakusessa jos en saa työtä niin sitten pitää kesäkin opiskella vaan. Elämä on ihanaa kun osaa suhteuttaa asioita ja tajuaa itsekin miten kiitollinen voi olla joka päivästä (länsimaisena) ihmisenä ja naisena (no ok. tuo jälkimmäinen on kyseen alainen kiitollisuuden aihe... mutta onhan naisilla tupla orgasmit;D)... tosin ei kissanakaan paha olisi jos olisi koti ja hoitaja ja olisi leikattu. Hyvää kesän tuloa sinulle, mukava lukea, että palstalla joillakin menee kivasti, vaikka yleisvaikutelma on kireä.