Halpa VHH-dieetti

Vai että muka VHH tulee kalliksi. Päivän energiatarpeen saa täytettyä noin neljänneslitralla ruokaöljyä. On tosi halpaa polttoainetta ilman hiilihydraatteja.
2232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

llitrakaupalla...ei pekkapuskatätä suosittanu. ei ihme, että sitä syytellään...........

Äänestä

Peruna maksaa kaupassa nykyään 1€/kg ja sisältää energiaa 630 kCal. Päivän energian hinnaksi tulee siis noin 4€. Rapsiöljy (Lidl) maksaa noin 2€/kg ja sisältää energiaa 9000 kCal. VHH siis tulee noin puolet halvemmaksi. Makaroni ja jauhot ovat kyllä huomattavasti halvempia (jauhot 30 snt kilo ja reilu puoli kiloa riittää päivässä).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


klunk klunk kirjoitti:

Vai että muka VHH tulee kalliksi. Päivän energiatarpeen saa täytettyä noin neljänneslitralla ruokaöljyä. On tosi halpaa polttoainetta ilman hiilihydraatteja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu