Rakastunut netissä

Ollaan vaan juteltu, mutta musta se ei oo vaan juttelua. Tunnen itseni ihan rakastuneeksi. Onko muut tunteneet samoin?
6824
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

sama juttu, olen ihastunut netissä ja mies myös, suunnittelemme yhteistä tulevaisuutta. Tai ainakin haaveilemme yhteisiä haaveita. Olemme tavanneet kerran ja uusi tapaaminen on tulossa, olemme kuitenkin kaukana toisistamme. Meilaille ja soittelemme päivittäin, parikin kertaa päivässä.

Äänestä

Tapahtui silloin kun tapasin netissä ensimmäisen ihmisen, jonka kanssa synkkasi todella ihmeellisen hyvin. Tyttö oli pelokas ja ei halunnut tavata heti ja niinpä päivittäisiä pitkiä meseuokioita jatkui pari kuukautta. Tuona aikana tunsin rakastuvani häneen tai ainakin hänen "sisustaan". Tapasimme viimein ja se oli onnellinen tapahtuma minulle. Tykkäsin jo valmiiksi hänestä ja livenä vielä enemmän. Ulkonäkö kaikki oli täydellistä. Ainut vaan että hän ei tykännyt minusta samoin, mutta jatkoi kaveripohjalla jatkuvaa, päivittäistä keskustelua ja tapailtiin lähes viikottain. Menin niin rikki, kuin olla ja voi tuona aikana, kun minulla ei ollut kokemusta oikein nettitreffailusta, ei naisen kanssa "kaverina" olosta (minulla oli vain pitkä suhde taustalla), johon liittyy jatkuva naisen yhteyden otto ja halu tavata, seksi, yhteiset matkat ja viikonloput jne. Itse yritin lähteä, kun sitä kaveri-juttua vain tuli ja sanoin omaavani voimakkaita tunteita ja etten voi jatkaa, mutta nainen ei laskenut irti, vaan jatkoi yhteydenpitoa ja tapailua ja sai minut hölmön aina takaisin. Sitten hän lopulta alkoi seurustelemaan jonkun toisen kanssa ja jätti minut tyhjän päälle, koska "ei voida enää nähdä, koska aloin seurustelemaan ja mehän oltiin vain kavereita". Siitä parantumiseen meni vuosia. Sen jälkeen en ole ihastunut kehenkään kirjoitteluvaiheessa, kun pessimismi jyllää. En jatka pitkään kirjoittelua, jos toinen ei halua heti kohta tavata, koska suojelen sillä itseäni. Enkä olla "kaveruudesta" puhuvien naisten kanssa missään tekemisissä. En jos itse en tunne vetoa ja en etenkään jos tunnen. Nettitreffit eivät ole mikään kaveripalvelu, vaikka jotkut kait luulee että sieltä voi tilata itselleen viihdykkeen ylimenokaudeksi. Siellä on aitoja tuntevia ihmisiä joukossa, joihin koskee tuollainen. Pitäkää se mielessä!

Äänestä
  • Kaverit eivät pussaa - ainakaan suulle - aivätkä harrasta seksiä keskenään! Olipa inhottavasti tehty siltä tytöltä. Älä sure, löytyy niitä kunnollisiakin. Tai siis normaaleja. Kai.

    Äänestä

  • te kyllä enemmänkin seurustelitte. Ihmeellistä käytöstä. Ehkä tuohon kaveri-jutusteluun olisi silloin pitänyt puuttua, mutta ihastuneena sitä on niin heikkona toiseen, että hyväksyy yhtä jos toista, ja lähteminen on mahdotonta.

    Äänestä

Mä ole kanssa todella ihastunut/rakastunut yhteen ihmiseen vaikka ei olla nähtykkään,pelkästään puhuttu.Itse en olisi aikanaan uskonut että näinkin voi käydä.

Äänestä
  • minä tapasin netissä mukavan miehen jonka kanssa kirjoiteltiin kolme kuukautta sinä aikana ehdin ihastua ja kovasti, tavattiin ja alettiin ns. seurustella ja meillä oli mukavaa yhdessä. Yhtä äkkiä hänestä ei vain kuulunut enää mitään ja kun otin yhteyttä hän alkoi puhumaan miten hänellä on paljon muitakin ystäviä joita tapailla, sanoin että kai me ollaan enemmän kuin ystäviä kaiken kokemisen perusteella, oli tapailtu, sekstailtu jne.ei mitään riitoja, yhtenä päivänä muutuin vain ystäväksi. Ihmetteli vielä miten olen muuta voinut luulla. Enää en tiedä olenko minä vai hän outo, mutta ei ollut mukavaa rakastua ja sitten kuulla että ollaan vain ystäviä. Eikö ihmisillä ole tunteita enää lainkaan jäljellä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohtalotovereita? kirjoitti:

Ollaan vaan juteltu, mutta musta se ei oo vaan juttelua. Tunnen itseni ihan rakastuneeksi. Onko muut tunteneet samoin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu