Seksisuhde ukkomiehen kanssa, joka kertoo haluavansa minua, koska kotona ei tipu. Mikä tässä voi olla väärin, jos molemmat olemme tyytyväisiä, eikä kolmas osapuoli saa tietää...
Pettämissyy
Toinen nainen
223748
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Että jossain vaiheessa mies jää aina kiinni. Niin tyhmää naista ei olekaan, joka ei jossain vaiheessa aavista ja lopulta selvitä, miksi miehen käytös on muuttunut. Kun käry käy, ei kellään ole helppoa. Näissä tilanteissa se toinen nainen jää useimmiten rannalle.
Niin monta esimerkkiä on tuttavapiirissä ja omakohtaisiakin kokemuksia. Usein mies vielä väittää, että seksiä ei ole kotona, mutta harvoin se pitää paikkaansa. Hän valehtelee molempiin suuntiin. Jos ja kun sinulle tulee tunteita peliin, olet kyllåä aika yksin tunteinesi. Joulut, Juhannukset, Uudet vuodet mies viettää vaimonsa kanssa, sinä olet vain hätävara, jota tavataan vain kun mies tarvii, ei silloin, kun sinä tarvitset. Ja jos vaimo uhkaa jättää miehen, kun käry käy, mies useimmiten katkaisee kaikki välit tähän uuteen naiseen.
Olet varmasti oikeassa. Suhteen on kuitenkin tarkoitus olla pelkkä seksisuhde. Sen isommista tunteista ei ole kyse. Ajattelin ottaa katastrofin vastaan sitten kun sen aika on, jos sitä tulee. Sillä välin pieniä ilon rippeitä...
Siis se on vielä sexisuhde..mutta tunteet tulee yllättäen nopeasti mukaan ja silloin se olet sinä jolla ei ole kiva olla..Niinpä pyhät
ollaan vaimojen kanssa ja sitte ku ei ole muuta ni soitetaan hoidolle.Ja totta on myös että mihet
valehtelee, usein sexiä saa myös kotona mutta
miehet vaan sanoo että ei se anna ym ym. minäki
tyhmänä uskoin kaikenmaailman paskaa.Tuli tunteet peliin(mun puolelta) ja mies huomas ni se jätti ja sano että "tarvitsin vaan vähän
vaihtelua" joo.Enää en alistu vaan sänkykaveriks
enkä varsinkaan ukkomiehelle.Enhän haluaisi
että joku panisi minun ukkooni seläntakanani..
Ja toiseks eikö se ole hän kun soittaa sinulle kun haluaa..? sinä et saa soittaa hänelle.
Hän tulee, te panette , hän lepää vähän ja lähtee
vaimonsa luokse.Miehille kuitenkin tunteet on tärkeempiä, he haluavat viettää aikaa vaimojensa kanssa.Kun on aikaa ne soittaa hoidolle et olisko vähä aikaa.. En enää alistuisi moiseen..
Rakastan vaimoani, rakastajatarta olen pitänyt silloin tällöin.Syy on yksinkertaisesti vaihtelunhalu.Minulle tämä "toinen" ei merkitse mitään, hän on pelkkä pano.Kelpaa sexiin mutta enempää en häneltä edes haluaisi.Saan sexiä kotonakin mutta yleensä sanon panoilleni että
vaimo on pihi ja nalkuttava akka,näin saan helpommin.Vaimoni ei tarvitse pelätä että jättäisin hänet,hän on se jota rakastan ja jolla on minulle merkitystä, hänen kanssaan haluan viettää aikaa.Minun sen puoleen on syytä pelätä,
menetän paljon jos menettäisin hänet.En rupeaisi rakentamaan tulevaisuutta entisten panojeni kanssa vaikka vaimoni jättäisi minut.
Nyt tuli jonkinlainen synninpäästö mutta tulipa sanottua.En enää harrasta moista toimintaa..
Olen samaa mieltä monien kanssa, että seksin puute ei ole se pettämisen syy useinkaan. Mutta miksi vaihtaa partneri yhtä vanhaan ja rumempaan ( uskallan sanoa )kuten omassa tapauksessani?
Siellä sitten rivitalossa lämmitellään mikrossa pikaruokaa, kun upea järvenrantatalo hirvipaistia ym. valmistavan vaimon kanssa ei kiinnosta. Seksikin muuten pelaa kotonakin.
Siinäpä ihmetystä kerrakseen.Vaaran viehätystäkö?
Tiedät varmaan että iloista antajaa jumala rakastaa.
Haloo! Sinkkuja löytyy tästäkin maasta, miksi siis ukkomies/-nainen täytyy olla toisena osapuolena?
Teille se varmaan on "kivaa", pelkkää seksiä, mutta se loukkaa todella vain sitä toisen oikeaa puolisoa, joka joutuu kärsimään teistä.
Sitten ihmetellään, miksi oma ei anna...
Suomi on yksiaviollinen valtio, ei ole jalkavaimoille sijaa.
..me kaikki ollaan. Ärsyttää tuollainen lokerointi sinkkuihin ja puolisoihin!!!
Ja kyllähän se niin on että aikuiset ihmiset vastaa itse tekemisistään. Jos pettää puolisoaan niin itse kantaa seurauksetkin. Sinkku taas ei petä ketään, paitsi ehkä itseään, josta myös itse kantaa oman tuskansa!!!
noh jos sä välttämättä Haluat olla pelkkä pillu?
jos sä Et halua kunnioitusta?
jos se on ainut asia mitä sä kelasit ansaitsevas?
niiiin....siitä vaan, sun oma pieni elämä se on.
mutta entäs jos miehen nainen saa tietää????
wake up and smell the coffee.
Ei siinä mitään väärää ole. Nauti hetkistäsi tuon miehen kanssa.
Olen samassa tilanteessa, ollut jo useita vuosia, enkä näe siinä mitään pahaa, päinvastoin. Tunnen/koen, että molemmat saamme sen mitä haluamme ja tiedämme missä mennään...
Hyvin on toiminut ja toivottavasti myös jatkossakin.
Hauskoja hetkiä vaan kaikille "kauniille ja rohkeille"!
En puutu suhteeseenne moraalismielessä, elämähän tarjoaa nautinnon antimiaan mitä moninaisimmin.
Mutta oletko kuitenkin miettinyt miesystäväsi motivaatiota suhteessanne? Kirjoitit että hän on kanssasi vain syystä että kotona ei tipu seksiä. Siis perinteinen miesnäkökanta. Pussukat tyhjiksi ja taas Ridge on hetken onnellinen. Ja Brooke myös tai mitä niitä nyt olikaan?
Jos omaat saman motivaation, siis näet partnerissasi esineen, insinöörikielellä nauttimakoneen, ei huolta.
Mutta jos vähänkin tunnet jotain paljon syvällisempää kuin esimerkiksi kiintymystä, niin muista tarinan loppu. Kaikki loppuu aikanaan ja jäähyväisten aika on oleva katkera pala.
Mutta hyvää jatkoa kuitenkin sinulle!
Kaunareita seuranneena voin sanoa, että Brookehan on siinä juuri se, joka on jokaisen miehen kanssa on paneskellut, molempien veljien, näiden isän, oman tyttärensä aviomiehen kanssa (jolle sai myös lapsen!) ja siinä välissä on ollut muutama muukin mies.. Vaikea saada mieleen ketään, kenen kanssa Brooke EI olisi maannut.
Hommaan kelpasi James Warwick, se Taylorin psykedeelikaveri, kuin myös Connor, lakimiestyyppi..
kas kun ei ole omia lapsiaan maannut!
Ainut mies jonka kanssa hän oli haluton, oli Whip joka oli pelkkä kulissi peittämään se tosiasia, että Brooke oli raskaana oman tyttärensä miehelle!
No eihän siinä ollutkaan mitään kielletyn hedelmän makua.
Kas kummaa, että tuollainen kaunis hupakko on kaikille miehille vain lohdutuspalkinto, mutta vaimoksi miehet haluavat oikeasti naisen jota voi KUNNIOITTAA, ei naista joka panee jokaista vastaantulevaa!
Brooken kaltaiset naiset jäävät lopulta aina yksin, olen aivan varma ettei Ridgekään kauaa jaksa sitä katsella.
Pelkkä lohdutuspalkinto vaimon kuoleman jälkeen, samoin kuin ensimmäisenkin vaimon Carolinen jälkeen.
Pelkkä piristysruiske paremman varalle.
Ja voi voi kun alkaa Brookella jo ryppyjäkin olla, mutta ikinä ei voita itselleen miestä..
Ei sitä kukaan ole loputtomiin kaunis ja seksikäs!
Kiitti mielipiteestäsi. Haluan kertoa vielä ainakin sinulle, että tunnen olevani vähän erilaisessa asemassa kuin moni muu, koska me vietämme paljonkin aikaa yhdessä myös ihan vain keskustellen, oluella käyden, yms., mutta olemme seksisuhteessa noin kerran viikossa. Hän on myös ehdottanut "oikeaa" seurustelumuotoa ja jopa yhteenmuuttoa, mutta minä tunnen että tämä on se oikea "meidän juttu". Voi kuulostaa julmalta, mutta totuus on, että en halua enempää, en sitoutua enkä muutakaan.
Joskus kieltämättä tulee mieleen, että mitä jos hän "jättää" mut.. tuntuu haikealta.. pidän hänestä kovasti, jopa rakastan häntä.. Olisko se sit sitä että pelkään todella sitoutua tms. Olis kiva kuulla mielipiteitänne tästäkin asiasta. Kiitos jo etukäteen ja antakaa anteeksi jos tunnette että olen niin julma, kylmä ja kova..
on lyhyet jäljet.
Tunteet pakkaa tuleen esiin vaikka kuinka vakuuttelee itselleen, että hyvin menee ja seksi on upeaa,eikä mitään arjen velvotteita.Pikku hiljaa alkaa nyppiä juhlapyhät ja nopeasti katkaistut puhelut.Miksi tyytyä vain muruihin elämässä jos olis koko leipä tarjolla sen omankin kanssa.En tiedä...olispa voimia lopettaa mutta kun näen salarakkaani niin tunnen taas niin eläväni.SNIFF.....
Ihan totta - surua surua surua. Mutta miksi huono mieli jää päälle? Eikö voisi ne paremmat hetket jäädä muistoihin? Kai sitä ihminen ilkeämpääkin voi toiselle tehdä?
Tietenkin ihminen on heikko - on aina ollut. Ei tämä aika mitään ainutlaatuista ole vaikka elokuvia tehdäänkin aiheesta.
Mutta ystävät: pettämisessä vallitsee mafian lait! Tarkoitan tällä, että touhussa on oltava ankaran korkeamoraalinen - tiedän, että kuulostaa absurdilta ;-)
Kunnioituksen pitää säilyä ja perheestä pidetään huoli ja kusettaa saa vain vähän.
Ihana pilke silmäkulmassa....
Meillä aikanani meni miehen kanssa siihen, etten minä enää halunnut.
Syynä olivat seksuaaliset väärinymmärrykset ja erimielisyydet, joita ei kumpikaan vain osannut ottaa puheeksi.
Lopputulos oli, että mies etsi itsellensä panopuun ja minä puolestani elin monta vuotta ilman seksiä kamalassa puutteessa, luullen että mieheni haluaa sellaisen suhteen!
Kun hän kerran vaikutti ihan tyytyväiseltä, en nähnyt muuta ongelmaa kuin oman puutteeni, mutta olin valmis hyväksymään sen mieheni takia.
Luulin mieheni olevan vain "vähäseksuaalinen persoona" ja olin valmis hyväksymään hänet puutteineen päivineen, siis myös sen asian.
Vasta myöhemmin sain tietää eläneeni puutteessa turhaan, kommunikaatioon kykenemätön mieheni kun oli paneskellut jotain toista muijaa jo vuosia!
Oli muuten tosi kiva kuulla se siinä vaiheessa, kun itse olin jo suunnilleen tehnyt nunnavalan, muka hänen seksittömyytensä takia!
Hän puolestaan luuli MINUN olevan seksitön ihminen ja oli siksi päätynyt ratkaisuunsa, kaikki pelkkää puhumattomuudesta johtuvaa väärinkäsitystä!
Kuinkahan monessa suhteessa petetään ihan suotta pelkästään puhumattomuuden takia?
Älkää ihmiset puuttuko toisten suhteisiin ja pilatko sillä toisten asioita, kun on niitä vapaitakin saatavilla.
Ette koskaan kuitenkaan voi tietää koko tarinaa, kun kuulette sen ainoastaan toisen osapuolen kertomana.
Naurattaa kun nämä varattujen kanssa muhinoivat mainostavat aina tekevänsä jotain terapeuttista laupeudentyötä, mutta eiväthän he tiedä koko tarinaa kuulematta myös petetyn mielipiteitä ja ajatuksia!
Eivät asiat ole aina yksinkertaisia ja mustavalkoisia, uskokaa pois!
haista paska!
Luultavasti saat itse jossain elämäsi vaiheessa maistaa samaa karvasta juomaa!
Kysytkö sitten samaa kysymystä kun olet se petetty nainen???
Kiitokset kaikille kommenteista. Arvelinkin että mielipiteitä löytyy laidasta laitaan. Kiitos etenkin kaikille onnentoivottajille. Tämä on tämä suhde, tässä ja nyt. Ensi viikolla asiat voivat olla toisin. Voin vaikka ruveta tosissani tykkäämään ko miehestä! Tai sitten en. Siihen asti: nautitaan kaikki elämästämme kukin tavallaan.
Olen itsekin joskus aikoinani ollut toinen nainen. Aluksi suhteemme oli vain seksisuhde, sitten pikkuhiljaa rupesin odottelemaan häntä luokseni useammin. Ihastuin, ehkä hiukan rakastuinkin... Sitten eräänä iltana hän ilmoitti ettei aio jättää vaimoaan mistään hinnasta. Olin sittenkin vain se toinen nainen. No onneksi tulin järkiini melko pian enkä enää päästänyt häntä luokseni.
Nyt elän avioliitossa ja miehelläni on toinen nainen. Eikä muuten ole ensi kerta. Pahaltahan se tuntuu kun siitä saa tietää mutta vuosien aikana on tullut jo turraksi tälle tunteelle. Lapsia meillä on ja he suorastaan palvovat isäänsä. Vain heidän takiaan minä jaksan. Ja sitäpaitsi, on meilläkin hyvät hetkemme. Silloin kun nämä toiset naiset joko kyllästyvät mieheeni tai hän kyllästyy heihin. Että silleen...