onko suljettu pysyvästi vai remontissa vai mitä? kuinka kauan? =(
satumaa baari?
....
202376
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Someron vai Oulun vai minkä?
Helsingin kampin satumaan kohtaloa ihmettelen?
Kai se on lopullisesti kiinni, kun 15 viikkoa jo ollut suljettu ja ei mitään lappua viitsitä oveen laittaa, ei kai kukaan yrittäjä maksa 40-50000e (arvio 15 viikosta) vuokraa kiinni olevasta baarista.
Jospa siinä vaihtuis omistaja.
12.6., eli tämän viikon perjantaina satumaassa on kuulemma avajaiset! Luulin jo, että ovet eivät enään aukea ollenkaan, ennen kun kuulin tämän ilouutisen! JEEEE!!!
Jos uudet laitteet saapuu perjantaina, niin aukeaa. Muuten heti kun ne tulee!
Hahaha
Taksilla päräytettiin ovelle eilen, paikka pimeenä, ovessa ei mitään infoa. Raflan kotisivuilla ei mitään. Näin hoidetaan asiakaspalvelua mallikkaasti....
Paikka on ollut kiinni helmikuun alusta, ja koko aikana ei ole ollut ovessa mitään infoa, eiköhän se kerro riittävästi asiasta....:)
Tuolla paskalla tasolla asiakaspalvelu on ollut aina.
Eikö teillä nyt mitään muuta paikkaa ole mihin haluaisitte mennä? Kun tähän Satumaahan taas joskus pääsee niin mitäpä jos sitten arvioisitte paikan uudestaan. Jos te nyt sinne välttämättä haluatte.
Paikka kuopattu ja syitä on varmaan useita. Eikös siitä omistajaparista rouva ole jo pidemmän aikaa ollut Egyptissä lomalla tai sukuloimassa?
Jos joskus aukeaa, niin varmaan uusien vetäjien toimesta.
Jotenkin ei yllätä tuo sulkeminen...;)
Mitäköhän syitä tuohon paikan kuoppaamiseen liittyy?
Kuinka varma tieto tuo lopullinen sulkeminen on?
Suomi 24:llä on aina varmaa tietoa!
Tämä on ainakin varmaa tietoa, sillä kävin tänään 24.7. noin klo 20.00 satumaassa juomassa pari ja laulamassa! Kuulemma oli ensimmäistä päivää auki pitkään aikaan. Meno oli letkeän mukavaa! Nyt kaikki epäilijät, ei muuta kun huomenna itse toteamaan, että paikka todellakin on auki!
Ajoin eilen tai viime yönä sielt ohi ja siel oli ovet auki! Tupakkoitsioiden määrä sanoi että siel oli aika paljon jengi. Pitä itse yrittää pitkästä aika mennä sinne laulamaan. Onko baarimikkot sanat vanhat tai onko nyt kaikki ihan uutta siel?!?
http://www.karaoke.fi/modules.php?name=Ravintolat&file=arvostelut&id=90
Faktaa paikasta
http://www.taloussanomat.fi/yritykset/protestit/?s=sonrestok&ta=&paivamaara=&tabs=
Näyttäs olevan kauppalehden yritystietojen mukaan konkurssissa.
kovasti mielenkiintoista . tietojeni mukaan aukeamassa lähiaikoina.
mut mää oon vaan tämmönen tausta tollottaja jola käyttää aikansa lukemalla muiden mollauksia.
Siis näin jo Kesäkuun alku vuonna 2009
""" 12.6., eli tämän viikon perjantaina satumaassa on kuulemma avajaiset! Luulin jo, että ovet eivät enään aukea ollenkaan, ennen kun kuulin tämän ilouutisen! JEEEE!!! ""