Mitenhän vhh-ruokavalio toimii normaalipainoisilla? Pudottaako se silti painoa?
Normaalipaino
kyselen vaan
181836
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
VHH:lla ja laihat lihoo. Normaalipainoisilla ei painossa tapahdu muutoksia. Kannattaa silti syödä terveellisesti ja ravinteikkaasti VHH:lla.
kannattaisi lihottaa ja sairastuttaa itsensä "terveellisellä ja ravinteikkaalla" rasvadieetillä?
mielestäsi terve?
http://demi.fi/uploads/diaryImages/13272__anoreksia.jpg
mitään anorektikoista. Moni meistä terveistä on luontaisesti laihahko, eli normaalipainon alarajoilla ilman mitään erityistä syytä. Miksi meidän pitäisi lihottaa itsemme VHH:lla?
Miksi oletat, että normaalipainon alarajoilla oleva lihoisi vhh:lla?
Eihän trolli mitään oleta, senkus provoilee oman elämän puutteessa. Luulin jo, että tämä palstan uusi ulkoasu olisi pelottanut trollin pois, mutta ei näköjään.
ja nyt lievensit että tarkoititkin laihahkoa joka on normaalipainon alarajoilla.
kutsuvat, vaikka olen normaalipainoinen. Jos tarkoitit anorektikkoja, niin olisit sitten alun perin käyttänyt sitä sanaa.
Huomauttaisin vain, että anorektikot eivät missään nimessä saa alkaa lihottaa itseään VHH:lla! Heidän elimistönsä ei kestä sitä.
normaalipainoinen ja vatsavaivainen loistava ruokavalio.
vhh voi olla terveellinen vaihtoehto?
tällä on? miksi siitä puhutaan terveellisenä, jos sillä lihoo?
tänne laihdutuspalstalle?
ei liika laihuus ole hyvästä, normaalipaino on paras vaihtoehto. Laihan pitää lihota tullakseen normaalipainoisesksi. Ymmärrätkö nyt?
kun puoliso yrittää laihduttaa. Helkuten epäreilu tämä maailma, kun toinen lihoo, vaikka ei syö sen enempää kuin minä läpipasko.
Pudottaa ainakin oman kokemuksen mukaan. Jos menee tiukasti VHH:lla, niin saa syödä koko ajan ja silti vaikeuksia pitää paino samana. Meinaa väkisin tippua, varsinkin kun liikun kuitenkin melko aktiivisesti.
Olen tästä aiemminkin sanonut, mutta VHH on siinä mielessä samanlainen dieetti kun muutkin että kun pudotettavaa ei juuri ole, laihtuminen on hidasta ja vaatii enemmän vaivaa. Sanoisin, että ihan pelkkä hiilarien tarkkailu ei riitä, vaan pitää katsoa tarkemmin myös annoskokoa, liikkua reippaasti ja tarkkailla rasvan laatua. Paljon kasviksia, tietenkin. Juomaksi lähinnä vettä.
173cm/56kg painoisena kaksi vuotta anoreksiaa sairastaneena aloittaa Atkinsia, ja jos aloittaisi, niin turha kuvitella sen laihduttavan sen nopeammin ja paremmin kuin mikään muukaa? Siis onko se höpönlöpöä, että elimistö ottaa energiansa rasvasta, vai perustuuko atkins kalorivajeeseen ilman nälkää?
mennä mieluummin psykiatrille. Ja tämä ei ole vittuilua. 173/56 ei kaipaa dieettiä.