Espanjan JT:n kirjapaino suljetaan.

Vt-seura on ilmoittanut sulkevansa Espanjan Betelin kirjapainon. Syynä on luultavasti se että Vt-seuran olisi maksettava ikääntyneiden työntekijöiden eläkemaksut.
Ikänsä pyytettömästi järjestöä palvelleet ihmiset potkaistaan kylmästi taivasalle. Vapaaehtoistyöstä ei ole eläkettä kertynyt, eikä seuraa kiinnosta maksaa eläkekuluja. Espanjan Beteliläisiä odottanee kolkko kohtalo. Työttömyys hipoo jo 2milj.Espanjassa.
Todellista lähimmäisenrakkautta. Mitähän Leinosen Veikko tuumisi, jos hänet potkaistaisiin yhtäkkiä pois Beetelistä?
Maksavatko jehovat Suomessakaan työorjistaan eläkemaksuja?

5

377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maksa..

      Ei jehovissa makseta kenellekään mitään, rahat tilitetään amerikkaan. Eihän järj...siis jumalan palvelemisesta voi maksaa tietty.

    • voi veikkonen

      Leinosen Veikko toteais että täytyy löytyä kaksi tai kolme todistajaa
      ennenkui minut voidaan kantaa ulos.

      • työhön...

        Turha parkua tollasesta asiasta. Itse he ovat vapaehtoisesti paikkaa hakeneet ja on varmasti ollut heillä tiedossa "firman" edut ja maksut. Jos on mennyt niillä ehdoilla mikä niissä on, niin turha jälkikäteen inistä jostakin maksuista. Tyhmyydestä sakotetaan.


      • Jehovan todistajat...
        työhön... kirjoitti:

        Turha parkua tollasesta asiasta. Itse he ovat vapaehtoisesti paikkaa hakeneet ja on varmasti ollut heillä tiedossa "firman" edut ja maksut. Jos on mennyt niillä ehdoilla mikä niissä on, niin turha jälkikäteen inistä jostakin maksuista. Tyhmyydestä sakotetaan.

        tee työtään, millaista se järjestön yhteydessä lieneekin, aineellisen voiton tavoittelun vuoksi.


    • salaisuus?

      omat bisnekset tuo varallisuutta. Eeläkekertymääkin on todennäköisesti kertynyt, jos ei sitten ole tehnyt pimeenä bisneksiään....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      2937
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      60
      2809
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2313
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      25
      1773
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1679
    6. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      1556
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1556
    8. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1226
    9. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      77
      1225
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1050
    Aihe