Nahkahousut miehellä

Sopiikos nahkahousut miehelle? Olisivat mukavat jalassa ja talvella lämpimät sekä tyylikkäät mutta en oikein rohkene niitä pitää kun ei muutkaan pidä. Miten teihin on suhdaututtu kun olette niihin pukeutuneet?
141196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

...varaudu nauruihin...

Äänestä

Tosi tyyliriippuvainen vaate. Ei sovi kaikille. Kesällä kuumat ja talvella kylmät..
Pidä toki jos haluat, mitä sinä muita kumartelet?
Ole kuitenkin tarkkana mitä niiden kanssa laitat, ettei tule täysin hirvitystä!!

Äänestä
  • talvella lämpimiksi. Kesällä toki hiostavat varmaan. Minusta niissä ei ole mitään naurettavaa niin naisen kuin miehenkään päällä. Päinvastoin ovat näyttävän hyvännäköiset varsinkin naisten päällä. Itsekin olen harkinnut niiden ostoa mutta arveluttaa hiukan niiden maine "nahkamiesten" vaatteena. Jos vaikka leimataan sitten.

    Äänestä

  • niitä' kirjoitti:

    talvella lämpimiksi. Kesällä toki hiostavat varmaan. Minusta niissä ei ole mitään naurettavaa niin naisen kuin miehenkään päällä. Päinvastoin ovat näyttävän hyvännäköiset varsinkin naisten päällä. Itsekin olen harkinnut niiden ostoa mutta arveluttaa hiukan niiden maine "nahkamiesten" vaatteena. Jos vaikka leimataan sitten.

    Käyttää vaan eikä välitä mitä muut ajattettelee. Ja tuo peruste että kun muutkaan ei käytä on melkoisen kestämätön. Lopputuloksena on univormu kaikille.
    Leimaantumisesta vielä; Jos siis tarkoitat homoja, niin ymmärykseni mukaan heistä kuitenkin vähemmistö käyttää nahkavaatteita, koska eivät halua leimaantua homoiksi ja herättää huomiota.

    Äänestä

  • äL_Jii kirjoitti:

    Käyttää vaan eikä välitä mitä muut ajattettelee. Ja tuo peruste että kun muutkaan ei käytä on melkoisen kestämätön. Lopputuloksena on univormu kaikille.
    Leimaantumisesta vielä; Jos siis tarkoitat homoja, niin ymmärykseni mukaan heistä kuitenkin vähemmistö käyttää nahkavaatteita, koska eivät halua leimaantua homoiksi ja herättää huomiota.

    ...niitä taitavat enimmäkseen pitää. Ja rokkarit yms.

    Äänestä

  • Marocker kirjoitti:

    ...niitä taitavat enimmäkseen pitää. Ja rokkarit yms.

    Prätkäharrastajille nahka on ykkösasuste, koska se pitää hyvin tuulta. Se ei ole ihan sattumaa, että moottoripyöräilijöistä isokin osa käyttää nahkatakkeja ja nahkahaalareita ajaessa. Osa sitten myös vapaalla. Mutta tietty jos kiskasee yläosaksi jonkun Dressmanin pikeepaidan, vaikutelma on aika kamala.

    Äänestä

Sopii vain suht hyväkroppaiselle miehelle, ei siis sellaiselle, jolla on enemmän elopainoa, eikä myöskään ihan kukkakepille. Tulee kyllä hieman joku HD-kaveri mieleen sellaisesta...oletko harrastaja?

Nahkahousut vaativat oikean mallin ja leikkauksen, oikeanlaisen pyllyn sinne sisälle ja tyyliin sopivat vermeet kumppaniksi.

Luulen, että suurin osa miehistä näyttäisi nahkahousut jalassa hieman huvittavilta... vaatii oikeaa tyyliä ja asennetta, ennen kuin sellainen onnistuu. Taitaa olla niin, että vain prätkämiehet, Terminator ja Brad Pitt vois ilman kulmien nostelua vetäistä sellaiset jalkaan :)

Äänestä
  • Brad Pitt?? XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD kuolen nauruun

    nahkahousut sopii vain iso tukkasille kasari rokkareille ja prätkäukoille.

    Tavis ei vaa ymmärrä minkalainen on olla rokkari

    T.40v nainen

    Äänestä

  • niin varmaan näyttäisi mutta minä en olen ihan tavis miés en lihava

    enkä laiha pidän niitä koska haluan . ovat makean näköiset
    en ole hd ihminen ovat mielestäni yleensä rikollisia lähes
    kaikki

    Äänestä

sopii oiken hyvin älä muista välitä anna palaa aluksi minäkin
ajjattelin mitä muut ajattelee nyt käytän niitä miten haluan
aluksi se oli vaikeaa kun piti salassa kotona nyt. kun ikää
karttunut teen sen miten haluan ensimmäinen nahka idoli
susi quatro nahkapuku päällä vuosi 1974 siitä se lähti.

Äänestä

Pukeudu jos huvittaa. Toisten mielipiteistä ei kannata liikaa perustaa.

Äänestä

Huvittavalta näyttämiseen totetan näyttää monet naisetkin kun pukeutuu tyyliin nyt muotia se ja se. Jokaisen pitäs pukeutua niin että itse onnellinen eikä seurata muotivirtauksia.

Äänestä

No itse olen mies ja kulkisin mieluummin vaikka pelkissä boksereissa kuin nahkahousuissa, mutta ei minua haittaa jos joku muu sellaisia käyttää. Varmasti niistä jotkut pitääkin.

Äänestä

Ei kyllä sytytä, jos miehellä on nahkahousut, mut joku varmaan tykkää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


leather man* kirjoitti:

Sopiikos nahkahousut miehelle? Olisivat mukavat jalassa ja talvella lämpimät sekä tyylikkäät mutta en oikein rohkene niitä pitää kun ei muutkaan pidä. Miten teihin on suhdaututtu kun olette niihin pukeutuneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu